Inspiracje wnętrzarskie

  Jak zaaranżować wnętrze w stylu minimalistycznym?

  Czym jest styl minimalistyczny?

  Styl minimalistyczny to prosta i funkcjonalna estetyka, która polega na ograniczeniu wszelkich zbędnych elementów. Wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym są przestronne, czyste i uporządkowane. Przede wszystkim skupiają się na funkcjonalności, a nie na dekoracji. Styl ten można łatwo rozpoznać po prostych formach mebli, jasnych kolorach i braku ozdobników.

  Minimalizm to także filozofia życia, która zakłada ograniczenie posiadanych rzeczy do minimum. Jest to sposób na uwolnienie się od przedmiotów, które nie są nam potrzebne i skupienie się na tym, co naprawdę ważne.

  Jak zaaranżować wnętrze w stylu minimalistycznym?

  Aranżacja wnętrza w stylu minimalistycznym powinna być oparta na trzech podstawowych zasadach: prostocie, funkcjonalności i porządku. Najważniejsze jest więc dobranie odpowiednich mebli i dodatków, które będą spełniać swoje funkcje bez zbędnego przepychu.

  Meble powinny mieć proste linie i geometryczne formy. Najlepiej sprawdzi się drewno lub metal. Kolorystyka powinna być stonowana – biel, szarości oraz pastele. Dodatki powinny być ograniczone do minimum – kilka poduszek lub obrazek na ścianie będzie wystarczające.

  Jak utrzymać porządek?

  Utrzymanie porządku jest bardzo ważne w aranżacji minimalistycznej. Należy regularnie sprzątać i uporządkowywać przedmioty. Można też postawić na meble z dużymi szufladami lub regałami, aby schować drobiazgi.

  Ważne jest również okresowe usuwanie rzeczy, których już nie potrzebujemy. Minimalizm to także filozofia życia, dlatego warto czasem przeanalizować swoje posiadane przedmioty i pozbawić się tych, których już nie używamy.