Inspiracje wnętrzarskie

    Jaki sposób żywienia kota lub psa jest najbardziej korzystny dla jego zdrowia?

    http://koszykpupila.pl/524-diety-leczniczeChociaż dbamy o naszych pupili najlepiej jak umiemy i staramy się, aby nigdy niczego im nie brakowało zdarza się, że niestety chorują. Jeśli przypadłość jest czasowa to problem jest o wiele mniejszy, natomiast w przypadku chorób przewlekłych należy dobrać model żywienia odpowiedni dla chorego zwierzaka. Odpowiednia karma dla chorego kota lub psa z problemami gastrycznymi powinna być nie tylko odpowiednio zbilansowana, ale przede wszystkim łagodzić jego dolegliwości. Ten rodzaj pożywienia najlepiej dobierać po konsultacji weterynaryjnej z lekarzem prowadzącym naszego pupila.

    Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów karmy

    odpowiednio dostosowanej do potrzeb chorych zwierząt, jednak nie warto zdawać się jedynie na intuicyjne wybieranie karmy. Pierwszym i najważniejszym krokiem w doborze karmy jest dokładne przeanalizowanie składu. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na procentową zawartość mięsa. Niestety dostępnych jest także wiele karm, w których jest ona niska. Oznacza to, że w celu uzupełnienia dodana została znacząca ilość zbóż i ulepszaczy. Takie karmy nie są polecane dla psów i kotów ani przez weterynarzy, ani przez hodowców. Często wybierane są ze względu na niższą cenę, która niestety bywa decydującym czynnikiem. Coś, za coś.

    Karma jest tania, ale słaba jakościowo.

    W przypadku zwierząt z problemami zdrowotnymi, niestety może ona jeszcze nasilić objawy chorobowe.
    Wielu hodowców decyduje się także na samodzielne przygotowywanie posiłków swoim podopiecznym. Aby zdecydować się na ten sposób żywienia kota, lub psa niezbędna jest podstawowa wiedza na temat czego potrzebuje zwierzę do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Dieta musi być zbilansowana, zawierać wszystkie niezbędne produkty, ale przede wszystkim składać się z żywności świeżej i dobrej jakości.Korzystnie wpływają także dobrej jakości oleje i oliwy oraz składniki uzupełniające. Dla zwierząt z problemami gastrycznymi dieta musi być także lekkostrawna, aby dodatkowo nie obciążać wrażliwego układu pokarmowego.