Jakie biurko wybrać?

  Nasza efektywność pracy zależy w dużym stopniu od tego, z jakich mebli korzystamy. Drewniane biurko z szufladami to element, przy którym spędzamy kilka godzin dziennie, dlatego warto zadbać o jego odpowiedni wybór. Pod uwagę powinniśmy wziąć organizację miejsca pracy i właściwą postawę podczas siedzenia. Pozwoli to uniknąć niechcianych problemów w przyszłości i uczyni wypełnianie biurowych obowiązków bardziej komfortowym. 

   

  Jakie wymiary będą najlepsze?

  Kiedy decydujemy się na nowe drewniane biurko z szufladami, należy zacząć od dokonania pomiarów. Idealny mebel powinien być dostosowany do osoby, która będzie z niego korzystać, więc powinniśmy dowiedzieć się, ile mamy centymetrów wzrostu.  Dla osoby średniego wzrostu 70 centymetrów powinno być odpowiednią miarą. Osoby wyższe, na przykład o wzroście powyżej 180 centymetrów mogą zdecydować się na drewniane biurko z szufladami o wysokości 75 centymetrów. Idealny byłby wybór biurka, które posiada możliwość regulacji tych parametrów, jednak jego dużą wadą jest o wiele wyższa cena, w porównaniu do tradycyjnych mebli. 

  drewniane biurko z szufladami

  Zadbaj o swoje zdrowie

  Podczas wyboru mebli, ważne jest też zwracanie uwagi na zachowanie odpowiedniej postawy.  Jeśli Twoja praca wiąże się z korzystaniem z komputera, warto zainwestować w podstawkę do laptopa lub osobny monitor.  Dzięki temu, że ekran będzie znajdował się na wysokości wzroku, możemy uniknąć problemów z obciążonymi plecami. Kiedy siadasz na krześle, zadbaj o to, by drewniane biurko z szufladami umożliwiało ci swobodne oparcie przedramion na blacie. Twoje kolana powinny być zgięte pod kątem prostym, a stopy nie mogą wisieć w powietrzu. Przyjmując taką postawę, ograniczysz problemy zdrowotne, które mogłyby wystąpić w przyszłości. 

  Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link” https://www.edar.com.pl/