Jakie kamery do monitoringu wybrać?

   

  Wybór odpowiednich kamer do monitoringu nie jest tak łatwy, jak mogłoby się zdawać – na rynku spotkać można kamery CVI, kamery IP, kamery AHD, a także kopułkowe i tubowe. Kamery do monitoringu to jeden z najważniejszych elementów systemu dozoru wizyjnego – jeśli są odpowiednio dobrane i rozmieszczone pozwalają skutecznie zabezpieczyć dany budynek. 

   

  kamera tubowa

   

  Przy podejmowaniu decyzji co do rodzaju kamer do monitoringu trzeba brać pod uwagę pewne kryteria, jakimi należy się kierować. Głównym wyznacznikiem powinno być ich zastosowanie – czy mają to być kamery do monitoringu sklepu, domu, szkoły, czy parkingu. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę różnorakie parametry techniczne, które mogą wpłynąć na jakość nagrywania – muszą one być dostosowane do warunków, w jakich będa pracować. Przy wyborze kamer do monitoringu nie warto kierować się ceną i popularnością, lecz naszymi indywidualnymi potrzebami konsumenckimi, do których sprzęt także musi pasować.

  Kamery do monitoringu sklepu – czym się kierować?

  Sklepy i przedsiębiorstwa, zwłaszcza te małe, są bardziej narażone na potencjalne włamania niż prywatne posesje. To dlatego kamery do monitoringu muszą być dobrane tak, by nie tylko ewentualnie uchwycić w dobrej jakości twarze złodziei, ale także zapobiegać włamaniom, odstraszając rabusiów. 

  Warto wziąć pod uwagę kwestię powierzchni, którą chcemy zabezpieczyć – jeśli nasz sklep jest duży, warto zamontować kamery zewnętrzne i wewnętrzne, w takiej ilości, aby móc monitorować każdy fragment obiektu. Dobrze też, by nasza kamera posiadała zabezpieczenie przed amatorskimi aktami wandalizmu.

  Kamery do monitoringu domu – czym się kierować? 

  Każdy z nas chce, by jego dom kojarzył mu się ze spokojem i bezpieczeństwem. Dlatego ciągłe doniesienia o włamaniach i kradzieżach zmuszają coraz większe rzesze osób do inwestowania w kamery do monitoringu. Choć niektórzy uważają, że tańsze atrapy w zupełności wystarczą, by odstraszyć potencjalnych włamywaczy, nie wszyscy są przekonani do słuszności tego stwierdzenia. 

  Dobre kamery do monitoringu domu muszą mieć na tyle dobrą rozdzielczość, by w razie włamania dało się z nagrań odtworzyć przebieg przestępstwa i zidentyfikować sprawców. 

   

  kamery do monitoringu

   

  Na jakie parametry kamer do monitoringu zwracać uwagę? 

  Należy zacząć od rodzaju kamer do monitoringu. W sklepach takich jak Eltcrac System znaleźć można wiele rodzajów sprzętu systemu dozoru wizualnego – m.in.  monitoring AHD, monitoring IP, monitoring CCTV. Kamery analogowe lepiej sprawdzają się do monitorowania większych powierzchni (takich jak hangary i hale przemysłowe), a nowoczesne urządzenia IP są dostosowane do tych, którym zależy na dostępie zdalnym i optymalnej kwocie.

  Oprócz tego warto zadać sobie pytanie, czy wolimy kamery przewodowe czy bezprzewodowe i zwrócić uwagę na fakt, czy ma wbudowany mikrofon. No i oczywiście rozdzielczość i liczba klatek na sekundę – w obu przypadkach im wyższa wartość, tym lepsza i płynniejsza jakość nagrania.

  Oprócz tego, profesjonalne kamery do monitoringu powinny być wyposażone w tryb nocny i uruchamiać go automatycznie.