Inspiracje wnętrzarskie
  Idealny komfort spania, w dużej mierze zależy od materaca, na którym będziemy spali. Nasza sypialnia to głównie wygodne łóżko z bardzo wygodnym materacem. Materace mają różne wkłady, są duże i małe, twarde i miękkie, wygodne lub takie, na których nie da się spać.
  Wśród wielu ofert materacy najbardziej znane są sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe i piankowe. Każdy z tych rodzai ma swoje plusy i minusy oraz każdy z nich dla jednego będzie bardzo wygodny, a dla drugiego będzie utrapieniem.
  Materac powinniśmy dobrać idealnie do siebie, czyli do swojej wagi ciała, do pozycji w jakiej najczęściej śpimy, do faktu na co jesteśmy uczuleni i czy lubimy spać na miękkim czy na twardym. Czasami o wyborze naszego materaca decyduje kondycja naszego kręgosłupa. Zdarza się, że potrzebujemy twardego materaca, który doskonale podeprze nasz kręgosłup w czasie nocnego wypoczynku.
  Najbardziej twarde materace to materace lateksowe, posiadające lateksowe wypełnienie lub materace sprężynowe. Zastępczo do materacy sprężynowych wyprodukowano materace kieszeniowe. W pierwszym przypadku sprężynuje materac całym sobą, w drugim tylko jedną kieszenią, czyli tylko swoją małą częścią.
  Uważa się, że najlepiej dopasowują się do ciała materace z pianki termo elastycznej. Pianka, która jest wkładem takie materaca doskonale odkształca się, utrzymuje temperaturę naszego ciała, ma odpowiednią grubość i stanowi o wygodzie materaca.
  Ceny materacy też są różne, najdroższe materace to te z lateksu, są one najtwardsze, nadają się doskonale do dużych, podwójnych łóżek.
  Na rynku można znaleźć też tanie propozycje i nie jest wcale powiedziane, że są to najgorsze propozycje. Tani materac może doskonale dopasować się do naszego ciała i możemy na nim wspaniale nocą wypocząć i cudownie się na nim przespać.
  Komfort i wygoda nie zależy więc od ceny czy od rodzaju danego materaca. W dużej mierze zależy od nas samych i od tego jaki materac dla siebie wybierzemy. Zawsze więc porządnie się zastanówmy, jaki materac będzie dla nas najlepszy.