Kontroler dostępu z pomiarem temperatury

Kontroler dostępu z pomiarem temperatury to relatywnie nowe urządzenie, które stało się niezwykle przydatne podczas pandemii. W czasach kiedy weryfikowanie stanu zdrowia ludzi stało się niezbędne. Dzięki temu urządzeniu w parę sekund możemy dostać informacje o temperaturze ciała człowieka lub innego obiektu.

elektroniczny nowoczesny termometr

Gdzie jest przydatny taki sprzęt?

W dużych zakładach pracy, kiedy przy wejściu jest zamontowany kontroler dostępu z pomiarem temperatury, można łatwo sprawdzić, czy dany pracownik powinien wejść na dany obiekt i wykonywać swoje zadania. Tak samo w szkole kiedy ludzi jest bardzo dużo i ryzyko zarażenia również jest wysokie, taki kontroler dostępu z pomiarem temperatury jest ogromnym ułatwieniem w weryfikowaniu stanu zdrowia uczniów. Urządzenia tego typu przydają się w miejscach, gdzie znajduje się wiele osób jak lotniska, stacje kolejowe.

Dodatkowe funkcje

Kontroler dostępu z pomiarem temperatury już sam w sobie jest niezwykle przydatnym urządzeniem. Ale co jakby dodać do niego nowe funkcje? Istnieje kontroler dostępu z pomiarem temperatury, który posiada system rozpoznawania twarzy. Wtedy wcześniej należy zrobić zdjęcie w jednorodnym świetle i dodać je do bazy. Fotografia nie powinna przekraczać 2MB, powinna znajdować się na niej cała twarz i zajmować jak największą przestrzeń zdjęcia. Obiekty powinien być na wysokości twarzy. Możliwe jest również rozpoznawanie twarzy ludzi w maseczkach ochronnych. Taki kontroler dostępu z pomiarem temperatury z funkcją rozpoznawania twarzy może wydać komunikat głosowy w przypadku kiedy ktoś tej maseczki nie założy.

Zobacz więcej na: https://accesscontrol.pl/systemy-kontroli-dostepu/!