Kosze Wielkanocne

  Polską tradycją jest, że w dzień Wielkiej Soboty rodziny gromadzą się w kościele, aby poświęcić pokarmy znajdujące się w kosze wielkanocne. Podstawowe artykuły spożywcze, które powinny się znaleźć w kosze wielkanocne to jajka, kiełbasa, sól, chrzan, chleb, wędlina, babeczka i inne artykuły, które chcemy poświęcić i spożyć podczas śniadania w Wielką Niedzielę.
  Na rynku dostępne są kosze wielkanocne w różnych wielkościach i kolorach, dzięki czemu łatwo dobierzemy taki, który spełni wszystkie nasze oczekiwania i pomieści przygotowaną ilość pokarmu. Jeśli jednak chcą Państwo się wyróżnić i samodzielnie wykonać kosze wielkanocne, które zachwycą każdego, w tym artykule przedstawimy wybrane przez nas pomysły.

  kosz wielkanocny

  Kosze Wielkanocne z kobiałki

  Do wykonania kosze wielkanocne z kobiałki potrzebujemy przede wszystkim kobiałkę, farbki i ozdobny materiał. Prace rozpoczynamy od pomalowania kobiałki na wybrany kolor, następnie wycinamy z materiału znacznie większy prostokąt i wycinamy rogi. Końce materiału zszywamy ze sobą, dzięki czemu powstaje nam woreczek, który umieszczamy w kobiałce. Powstały woreczek możemy obszyć koronką, aby gotowe kosze wielkanocne jeszcze ładniej się prezentowały. Spód kosze wielkanocne możemy wyłożyć kolorowym siankiem dekoracyjnym. I gotowe, nasze kosze wielkanocne możemy zabrać do święcenia lub użyć jako dekoracji.

  Kosze Wielkanocne z papieru

  Kosze na wielkanoc z papieru to świetne rozwiązanie dla dzieci, które chcą nosić koszyczek podczas święcenia. Można wykonania je razem z pociechą i włożyć do niego lekkie produkty lub ustawić wykonany koszyczek na komodzie w celu ozdobienia wnętrza. Przedstawimy Państwu poradnik, jak stworzyć kosze wielkanocne w kształcie zajączka wielkanocnego. Do ich wykonania potrzebny będzie papierowy talerz, który przecinamy na pół, a następnie łączymy ze sobą za pomocą zszywacza. Następnie na papierze malujemy królicze uszy i wycinamy je. Otrzymane materiały kolorujemy według własnych upodobań, a następnie doklejamy uszy do zszytego talerza i malujemy na nim oczy, usta i nosek. Na sam koniec mocujemy do kosze wielkanocne wstążkę lub sznureczek.