Inspiracje wnętrzarskie

  Materace na wymiar – wygoda, komfort i zdrowie

  Czy warto inwestować w materace na wymiar?

  Zapewne wielu z Was, tak jak i ja, zaraz po przebudzeniu zastanawia się: „Czemu jestem tak niewsypany/a?”. Odpowiedzią na nurtujące nas pytanie zazwyczaj jest nasz stary, wyleżany i poodwracany na wszystkie strony materac. Ktoś może się zapytać: „A jakie niby ma znaczenie materac podczas spania?” (wtedy jednak rozważyłbym sprawdzenie, czy osoba ta na pewno ukończyła chociażby podstawówkę). Odparłbym, że ma kluczowe znaczenie.
  materace na wymiar

  Spójrzmy na to tak: porównajmy sobie, spanie w świeżo pościelonym łóżku, z wygodnym materacem, który jest mięciutki i wygodny (oczywiście, jeśli nie został jeszcze zużyty w zbyt znacznym stopniu), ze spaniem na twardej podłodze, ewentualnie na kocyku położonym na zimne panele w salonie, do czego jesteśmy czasem zmuszeni, gdy podczas wizyty u znajomych, w ruch pójdą procenty, a po tym jak się skończą ani nie stać nas na taryfę, a żaden z pojazdów transportu publicznego, kursujących w nocy, nie zawija w pobliże naszego domu i zostaje nam twarda podłoga, ponieważ brak wystarczającej powierzchni na kanapie nie pozwala nam zmieścić się na niej z kimś innym.
  materace na wymiar

  Materace na wymiar- nowy wymiar wygody

  Co możemy zauważyć po przebudzeniu na drugi dzień? Bolące i skrzywione plecy, stężałe mięśnie i ogólne uczucie niewyspania. Jak to się łączy ze zużytym za bardzo materacem? Otóż ta twarda podłoga jest właśnie jak taki niewygodny i zużyty materac. Powiedzmy więcej. Źle dobrany materac, zbyt miękki albo zbyt twardy, również może prowadzić do takich niedogodności. Jak więc z tym walczyć? Odpowiedź jest prosta, a mianowicie:
  Materace na wymiar. Tak. Takie materace na wymiar najczęściej nie są jedynie dobrane wielkością do naszych łóżek ale też przystosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Właśnie dlatego uważam, że warto w taki materac zainwestować, ponieważ w rezultacie wydania na niego, naszych ciężko zrobionych pieniędzy, może nam przynieść znaczną ulgę.