Montaż drzwi przesuwnych

  Małe mieszkania zmuszają swoich właścicieli do wielu niestandardowych rozwiązań. Aby zyskać kilka wolnych centymetrów, trzeba czasami zrobić coś inaczej, niż robi się to zazwyczaj. Przykładem może posłużyć coś, co znajduje się w każdym domu, czyli drzwi. Właściciele mieszkań o małej powierzchni często decydują się na montaż drzwi przesuwnych, które, w przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi uchylnych, nie zabierają miejsca. Drzwi przesuwne nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla ciasnych przestrzeni, nierzadko korzysta się w nich również w dużych domach w przypadku garderoby czy np. zabudowy wnęki.

  Drzwi chowane w ścianę

  Zanim rozpoczniemy montaż drzwi przesuwnych, należy się zastanowić, jaki system chcemy zastosować. Pierwszym przykładem są drzwi chowane w ścianę. Charakterystyką tego systemu jest oparcie konstrukcji na kasecie, w której chowają się drzwi, gdy są otwarte. Decydując się na tę opcję, należy uprzednio przygotować miejsce na kasetę, tj. otwór w ścianie, w którym zostanie ona umieszczona wraz z prowadnicą, a następnie obudowana z dwóch stron. System chowany w ścianę może być pojedynczy lub podwójny, czyli mieć jedno lub dwa skrzydła drzwiowe.

  instrukcja zakładania drzwi

  Drzwi zamontowane do ściany

  Montaż drzwi przesuwnych może się odbywać także w oparciu o system naścienny, prowadnica, po której poruszają się drzwi, zostaje wówczas przymocowana do elewacji. Jest to proste i szybkie rozwiązanie, można w ten sposób zamienić wszystkie drzwi uchylne na przesuwne. Różne typy wykończenia, m.in. szyna przykryta maskownicą lub ozdobne uchwyty trzymające skrzydło, sprawiają, że każdy z pewnością znajdzie wśród drzwi naściennych rozwiązanie, które będzie pasowało do jego wnętrza.

  Dowiedz się więcej na https://erkado.pl/wp-content/uploads/2020/09/INSTRUKCJA-SPN-PL-v2.pdf!