Montaż fotowoltaiki Nowy Sącz

  Montowanie paneli fotowoltaicznych jest bardzo podobne do mocowania kolektorów słonecznych. Montaż fotowoltaiki Nowy Sącz informuje swoich klientów, aby przy zakładaniu paneli zachowali należytą ostrożność.

  Błędy przy montażu 

  Po pierwsze, nie należy wyginać modułu. Taka sytuacja ma miejsce np. podczas przemieszczania się po skośnym dachu. Podczas instalacji może dojść nieświadomie do uderzenia w pojedynczy panel, a uszkodzenie może zostać zauważone dopiero po uruchomieniu systemu. O tym jak ważne jest prawidłowe zamontowanie paneli, przypomina montaż fotowoltaiki Nowy Sącz, ponieważ jest to warunek do efektywnej pracy całego układu. 

  Montaż fotowoltaiki Nowy Sącz

  Nachylenie paneli 

  Przed przystąpieniem do montażu paneli fotowoltaicznych, należy się zastanowić, w jakim miejscu ulokować instalacje na dachu. Montaż fotowoltaiki Nowy Sącz doradza, aby pomyśleć również o tym, w jakim czasie będziemy mieli największe zapotrzebowanie na energię. Jest to ważna kwestia, ponieważ chcąc otrzymać wysoki pobór energii wieczorem, bezcelowe będzie umieszczenie modułów skierowanych na wschód. Specjaliści z montaż fotowoltaiki Nowy Sącz polecają umieścić instalację na południe pod kątem 30-40 stopni. 

  Odpowiednie zabezpieczenie 

  Ze względu na to, że system fotowoltaiczny umieszczony jest na dachu, tym samym jest narażony na wyładowania atmosferyczne. Przepływ napięć do generatora może być niebezpieczny, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Doświadczeni elektrycy z montaż fotowoltaiki Nowy Sącz podkreślają, że każda instalacja fotowoltaiczna powinna być prawidłowo zabezpieczona. Zobacz więcej na: https://www.telbest.pl/fotowoltaika.html