Napędy do rolet – które wybrać?

  Coraz więcej osób decyduje się na wybór napędy do rolet wewnętrznych i zewnętrznych, rezygnując tym samym z manualnych napędów. Jest to znaczne ułatwienie dla domowników, jak również wpływa w dużym stopniu na poczucie bezpieczeństwa, szczególnie przy roletach zewnętrznych.

  Napędy do rolet zewnętrznych

  Na rynku znajdziemy kilka rodzajów silników, które warto uwzględnić przy montażu zautomatyzowanych rolet zewnętrznych, aby napędy do rolet działały prawidłowo.

  Najlepszym rozwiązaniem jest silnik elektryczny, którego umiejscowienie w rolecie pozwala na ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, w tym warunkami atmosferycznymi. Wbrew pozorom jest on niezwykle cichy, a więc zadba o wysoki poziom komfortu domowników. Dzieli się on na jeszcze dwa rodzaje – silnik kablowy i silnik radiowy.

  napędy do rolet

  Silnikiem kablowym steruje się za pomocą przełącznika kluczykowego. Pilot jest w stanie sterować jedynie jedną roletą, co trzeba wziąć pod uwagę, jeśli planuje się montaż więcej niż jednej rolety zewnętrznej.

  Silnik radiowy ma tę przewagę, że można nim sterować za pomocą pilota, przebywając w dowolnym pomieszczeniu w domu. W odróżnieniu od silnika kablowego, silnik radiowy pozwala na sterowanie kilkoma roletami zewnętrznymi jednocześnie.

  Napędy do rolet wewnętrznych

  Napędy do rolet mogą być również stosowane przy roletach wewnętrznych, a konkretnie przy żaluzjach. Odpowiednim rozwiązaniem okazuje się być napęd rurowy. Tak samo jak silnik elektryczny przy roletach zewnętrznych, napęd rurowy zwiększy komfort użytkowania żaluzji przez domowników.

  Dowiedz się więcej na https://silnikidorolet.eu/silniki-do-rolet-c-5.html!