Nie ryzykuj! Spraw swojemu psu lub kotu obrożę przeciwko pchłom i kleszczom

    Kot czy pies to najchętniej wybierane i w najwyższym stopniu faworyzowane czworonogi.

    obroża przeciw pchłom i kleszczom

    Z racji swojej bystrości uczuciowej i jaśniejącego wyraźnie od nich czaruumieją zdobyć sympatię nieomal każdego. Doświadczenia badaczy dawno już pokazały, iż dzieci wychowywane wraz ze zwierzętami istotnie lepiej działają w systemie społecznym, są bardziej wrażliwe na stratę innych i lepiej umieją okazywać własne emocje. Myśląc o zaopiekowaniu się lub zakupieniu ze sprawdzonej hodowli psa bądź sprowadzeniu do domu kota, warto pamiętać o takim istotnym drobiazgu jak obroża przeciw pchłom i kleszczom. Powinien on być przystosowany przede wszystkim do zwierzaków niewielkich, młodych wiekowo, bo one stanowią najprostszy cel dla przeróżnego rodzaju insektów, niemniej jednak nie wolno ignorować tego, że duże zwierzęta również wymagają opieki. Koty przebywające przez większość egzystencji w mieszkaniu są mniej podatne na ataki, ale owe wychodzące na dwór są postawione w tym momencie w możliwości zagrożenia. Psy zawsze są dużo czasu poza obszarem domowym, w związku z tym odpowiednio jest zainwestować w tego rodzaju rzeczy jak obroże przeciw kleszczom i obroże przeciw pchłom i kleszczom w jednym. Rozlicznego wariantu profilaktyczne obroże sprawują dodatkowo niejednokrotnie misję roztoczobójczą oraz odstraszającą. Warto pomyśleć o tym, żeby były one również wodoodporne.
    Przeciętny okres działania tego rodzaju obroży to u niewielkich pupili od z grubsza czterech do ośmiu miesięcy, po upływie tego okresu trzeba zdecydować się na nową. Przed pierwszym użyciem i założeniem jej na kark psa albo kota trzeba pozbyć się obecnych już na skórze pupila kleszcze. Od momentu włożenia obroży musi upłynąć zazwyczaj czterdzieści osiem godzin, to znaczy dwie doby, by zaczęła ona działać oraz czynnie odstraszać insekty.

    Należy zdawać sobie sprawę z tego, że ten przedmiot powinien być dostosowany do wagi domowego zwierzaka, co jest kwestią ważną. Aby pupile i ich posiadacze byli bezpieczni, powinno się zainteresować się serio tą sprawą.