Obroża dla psa na kleszcze

  Obroża-dla-psa-na-kleszcze

  Obroża dla psa na kleszcze – dlaczego jest tak ważna?

  Obroża dla psa na kleszcze zawiera środki chemiczne, które zabijają kleszcze. Dzieje się to zanim zdążą przekazać zwierzęciu groźne choroby. Kleszcze mogą zarażać psy między innymi babeszjozą, boreliozą czy anaplazmozą. Jeśli zależy nam na zdrowiu i bezpieczeństwie naszych pupili, należy bezwzględnie zapewnić im taką ochronę.

  Jak działa obroża dla psa na kleszcze?

  Obroza dla psa na kleszcze

  Obroża dla psa na kleszcze działa przez 150 dni od rozpoczęcia użytkowania. Jest produktem przeznaczony do zwalczania pcheł i kleszczy u psów i szczeniąt powyżej trzeciego miesiąca życia. Innowacyjny polimer pozwala na powolne uwalnianie substancji czynnej. Takie działanie zapewnia długotrwałą ochronę przed pasożytami. Musimy pamiętać, że aby zwierzę miało pełną ochronę, musi minąć kilka dni. Dopiero wtedy substancja wejdzie w pełny kontakt ze skórą i rozprzestrzeni się po całej jej powierzchni, zapewniając psu bezpieczeństwo.

  Obroża dla psa na kleszcze – jak wspomóc jej działanie?

  Obroża dla psa na kleszcze

  Obroża dla psa na kleszcze jest wysoce skuteczna, jednak jeśli chcemy zapewnić zwierzęciu jeszcze większą ochronę – jest to możliwe. Działanie obroży możemy wspomóc stosując również specjalne spraye przeciwko owadom lub krople na skórę. Można kupić również tabletki do gryzienia. Lato to okres kiedy kleszcze i inne pasożyty wywołujące choroby czają się wszędzie i łatwo mogą zaatakować naszego pupila w czasie spaceru. Dlatego warto zapewnić mu kompleksową ochronę i zapobiegać czynnikom zagrażającym jego zdrowiu.