Palmy doniczkowe lubią słoneczne miejsca

  Podstawową zasadą w hodowli tych królewskich roślin jest ustawienie ich w nasłonecznionym miejscu, bez ekspozycji na pełne słońce, ponieważ mogłoby to doprowadzić do spalenia delikatnych liści palm. W sezonie letnim poleca się wystawić palmy doniczkowe sklep na zewnątrz – do ogrodu czy na taras. Warto pamiętać, że ekspozycję na słońce trzeba przeprowadzać stopniowo, aby roślina mogła się do tego przyzwyczaić. Okres adaptacji, czyli trzymanie palm w półcieniu, powinien trwać około 1-2 tygodnie, aż palmy doniczkowe przyzwyczają się do słońca. Wtedy można palmy doniczkowe ustawić w dowolnym miejscu.

  Palmy doniczkowe

  Palmy doniczkowe – nawadnianie

  W zależności od gatunku, palmy doniczkowe lubią różną częstotliwość nawadniania. Po pierwsze, konieczne są otwory w donicy, w której są osadzone palmy doniczkowe. Wszystko po to, aby korzenie nie zgniły od zbyt dużej ilości wody. Gdy palmy doniczkowe są w fazie wzrostu, a na dworze jest ciepło, to warto podlać ją raz, a obficie. Latem, warto nawadniać roślinę co 2-3 dni, a zimą raz na tydzień, a nawet rzadziej. Wszystko zależy od tego, czy ziemia jest wilgotna. Warto, aby w chłodniejsze dni trochę przeschła przed następnym podlewaniem.

  Odpowiednie nawożenie

  Palmy doniczkowe trzeba nawozić, gdy rosną. Warto robić to regularnie, aby dostarczać roślinie składników, których potrzebuje do prawidłowego wzrostu. Bez nich przestanie rosnąć, a nawet może zacząć więdnąć. Możesz wybrać dowolny nawóz do roślin zielonych, nie trzeba używać tych przeznaczonych dla palm. Zobacz https://www.cocaflora.com/pl/c/Palmy/22