Samodzielne przygotowanie szybkiego i zdrowego obiadu wielu wydaje się zbyt skomplikowanym zajęciem i decydują się na zamówienie pierwszego lepszego pita kebab. Taki posiłek jest przeważnie średniej jakości, a tymczasem zrobienie jego domowej wersji jest banalnie proste i zajmuje tylko chwilę.

  W prostocie siła

  Pita kebab to tak naprawdę kilka prostych i tanich składników. Grecki chlebek pita można kupić obecnie w dowolnym supermarkecie za grosze. Do tego wystarczy trochę warzyw takich jak ogórek, pomidor czy kapusta, ale tak naprawdę wszystko, co akurat znajdzie się w spiżarni, będzie idealne. Do pełni smaku potrzebne jest jeszcze jakieś przyprawione i podsmażone mięso, trochę sosu i pita kebab jest gotowy.

  Kebab w picie

  Studenckie rozwiązanie

  Na zamówienie takiego posiłku jak pita kebab decydują się głównie studenci, dlatego warto jest uświadomić sobie, że przygotowanie go samodzielnie to naprawdę niewielkie koszty i wysiłek. Rozwiązanie takie jest idealne dla uczących się, ponieważ zajmuje mało czasu, więc jest to sposób na szybki obiad między zajęciami. Stanowi także ciekawą opcję posiłku do zabrania na uczelnię. Taki pita kebab można wtedy zawinąć w dodatkową folię i wrzucić do torby, ponieważ nawet na zimno zachowuje pełnię smaku.

  Tanie jedzenie w budkach okazuje się mieć tak naprawdę wiele wad i zdecydowanie przegrywa, z takim przygotowanym samodzielnie. Może więc warto przynajmniej od czasu do czasu spróbować zabawić się w szefa kuchni i stworzyć posiłek samodzielnie? Pita kebab będzie z pewnością idealnym początkiem do dalszych eksperymentów.

  Dowiedz się więcej na https://ekmek.pl/!