Płyny i żele do pralni

    Gdy oddajemy do pralni chemicznej lub przemysłowej ubrania z ciężkimi do usunięcia plamami, liczymy, że pralnia poradzi sobie z tym zadaniem, ale właściwie jakie środki chemiczne, płyny i żele do prania stosują pralnie?

    płyny i żele do pralni

    Jakie stosuje się płyny i żele do pralni?

    Używane płyny i żele do pralni są dobierane odpowiednio do rodzaju materiału i do zamierzonego celu np.usunięcia plam i odświeżenia ubrania. Płyny i żele do prania są również dopasowywane indywidualnie do potrzeb klienta, ponieważ zdarza się, że niektórzy klienci mają wrażliwą i alergiczną skórą, a inni zmagają się z chorobami skóry i bywa, że konkretny płyn piorący może pogłębić problemy ze skórą. Pralnie w swoim asortymencie mają środki piorące, które są delikatne i antyalergiczne. Do wstępnego i właściwego prania używają uniwersalne płyny i żele do prania, ponadto dysponują różnorodnymi środkami chemicznymi do odplamiania, wspomagania i odświeżania prania.

    Jak grupuje się środki chemiczne w pralni?

    Płyny i żele do pralni są dzielone na grupy pod względem ich zastosowania i do rodzaju prania — chemicznego lub prania wodnego. Wyróżnia się cztery grupy środków pralniczych:

    • środki do zapierania,
    • środki wspomagające,
    • środki o działaniu odplamiającym,
    • oraz środki chemiczne do prania specjalistycznego.

    Zapieracze w swoim składzie mają płyny uniwersalne, które służą do początkowego czyszczenia zabrudzeń i plam. Środki wspomagające, zaś charakteryzują się wzmocnioną siłą czyszczenia i działają odświeżająco, zapachowo i antystatycznie. Do grupy wspomagaczy należą również rozpuszczalniki chlorowane i płyny dezynfekujące. Odplamiacz, który jest używany najczęściej to czterochloroetylen, ale w skład grupy wchodzi też szereg płynów odplamiających, których używać można z rozpuszczalnikiem chlorowym.

    Dowiedz się więcej: https://crmc.pl/produkty/srodki/