Podłogi jesionowe

  Wybieramy podłogę

  Parkiet to niezwykle istotny element każdego domu, dlatego warto przeanalizować nasze potrzeby i wybrać taki, który najbliższy jest naszemu ideałowi. Najczęściej wybór pada na podłogi jesionowe lub dębowe. Każda z nich ma swoje wady i zalety, a tylko od naszych upodobań zależy którą wybierzemy. Tym razem nasza głębsza analiza padnie na podłogi jesionowe.

  podłogi jesionowe

  Czy jesion to dobre drewno na deski podłogowe?

  Jeśli wybierając parkiet postawimy na podłogi jesionowe to możemy być pewni trwałości, stabilności czy elastyczności. Jesion zaraz po dąbie to najpopularniejszy wybór w polskich domach. Podłogi jesionowe cechuje również wysoka odporność na ścieranie co jest bardzo pożądane przede wszystkim w takich miejscach jak salon czy przedpokój. Warto dodać, że podłogi jesionowe dzięki lekko bursztynowemu i ciepłemu zabarwieniu doskonale znajduje się w stylu klasycznym.

  Jak zabezpieczyć naszą podłogę?

  Podłogi jesionowe jak każdy inny rodzaj podłóg potrzebuje ochrony, aby wydłużyć swoją żywotność i służyć nam przez wiele lat. Pomimo aktualnego trendu, gdzie deski zostawia się w stanie surowym ze względów estetycznych i szlachetnego starzenia się, warto pamiętać o lakierze. Dzięki niemu nasze podłogi jesionowe będą w niezmiennym stanie przez dłuższy czas i zapewni nam to długotrwała ochronę. Alternatywą jest olejowanie, ale w tym przypadku należy pamiętać, że proces olejowania powinno się powtarzać raz, dwa razy do roku.