Poduszka ortopedyczna

  Coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia – spędzamy większość dnia w pracy, na uczelni, w samochodzie lub przed laptopem. Nie sprzyja to całemu układowi kostnemu – szybko mogą pojawiać się problemy z kręgosłupem, bóle, deformacje, a także zwyrodnienia stawów. Co więcej, każdy odcinek naszego kręgosłupa może zostać przeciążony i wymaga odpowiedniej kontroli. Czasami nie trzeba bowiem nadmiernego wysiłku fizycznego, by uszkodzić kręgi… Możemy to zrobić nawet w trakcie snu. 

   

  Poduszka ortopedyczna – czym jest? 

  Poduszka ortopedyczna to specjalna poduszka rehabilitacyjna, której zadaniem jest odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa i zapewnienie mu odpowiedniej stabilizacji podczas snu. Poduszki ortopedyczne dopasowują się do kształtu naszego ciała, dlatego nazywane są także poduszkami anatomicznymi. Poduszki ortopedyczne wykonane są ze specjalnego materiału odpornego na zniekształcenia – zazwyczaj jest to pianka termoelastyczna, która reaguje na ciepło i ciężar naszego ciała. 

  Poduszka ortopedyczna

  Poduszki ortopedyczne – kiedy kupić?

  Jeśli co noc budzimy się i nie możemy znaleźć wygodnej pozycji, wstajemy obolali lub z bólami głowy zaczynającymi się u podstawy czaszki, warto rozważyć zakup poduszki anatomicznej. Poduszka ortopedyczna nie tylko ochrania szyjny odcinek kręgosłupa, ale również niweluje przykre skutki jego przeciążenia. Dzięki poduszce anatomicznej śpimy więc głębiej, wygodniej i po prostu lepiej. 

  Jeśli nie wiemy, jaka poduszka ortopedyczna będzie dla nas najlepsza, warto zapytać specjalistę. Wybór poduszki anatomicznej zależy bowiem od rozmiaru barku, od materiału i osobistych upodobań.