Pokrycie dachowe z włókno-cementu

  Do niedawna do pokrycia dachu budynków wybierano płyty azbestowo-cementowe, jednak są bardzo szkodliwe dla ludzi i zwierząt. W tym celu poszukiwane są zamienniki, które dadzą poczucie bezpieczeństwa, jak i będą dobre w użytku. Najczęściej wybieranymi pod względem wielu zalet, są płyty eurofala.

  Kilka słów o pokryciu

  Pokrycie dachowe z włókno-cementu jest wytrzymałe oraz odporne na związki chemiczne wydzielane podczas produkcji zwierzęcej. Umożliwia brak efektu skraplania pary wodnej oraz nagrzewania w czasie upałów. Ponadto, cechuje się izolacyjnością, kwasoodpornością oraz elastycznością. Pokrycie dachowe z włokno-cementu jest łatwe w montażu oraz zdecydowanie przyjazne dla środowiska przyrodniczego. Co ciekawe, dodatkowa konserwacja nie jest wymagana.

  Pokrycie dachowe z włókno-cementu

  Pokrycie dachowe z włókno-cementu cechuje wytrzymałość oraz prostota. To sprawia, że jest praktycznym rozwiązaniem dla różnych typów budynków. Co ważne, ten rodzaj pokrycia jest odporny na zmiany klimatyczne (upały, mrozy, intensywne opady deszczu i śniegu). Trwałość pokrycie dachowe z włókno-cementu będzie służyć przez lata, bez konieczności wymiany na nowe.

  Wentylacja

  Falisty kształt płyt pozwala na wentylację budynku. Polega na tym, że pokrycie dachowe z włókno-cementu eliminuje efekt skraplania pary wodnej, który najczęściej powstaje podczas zimy, bo wtedy występują znaczne różnice temperatur. Również ten rodzaj dachu przyczynia się do usuwania niebezpiecznym związków chemicznych dla życia ludzi i zwierząt.
  Dowiedz się więcej na: https://cemfala.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=256