Wielu mieszkańców polskich miast posiada mieszkania o bardzo małym metrażu. Z tego powodu muszą oni dokładnie przemyśleć, jak zagospodarować przestrzeń, by stworzyć przytulny i funkcjonalny kąt. Część z nich decyduje się zakupić półkotapczan, który jednocześnie zapewnia im wygodne miejsce do spania oraz pozwala zyskać trochę dodatkowego miejsca w ciągu dnia.

  Czym jest półkotapczan?

  Jest to rodzaj mebla przypominającego wysoką szafę, w środku której mieści się łóżko. Tego rodzaju łóżka bardzo popularne były w czasach PRL-u, a obecnie wracają do łask. Stanowią świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą blokować przestrzeni łóżkiem. Półkotapczan w każdej chwili można schować i rozło Nowoczesny półkotapczan niczym nie różni się od eleganckiej szafki. żyć. Można go wkomponować w każdy wystrój, tak że będzie niezauważalny. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów półkotapczanów m.in. półkotapczan z kanapą, pionowy, poziomy, podwójny, młodzieżowy, dla dzieci czy elektryczny.

  półkotapczan

  Półkotapczan – zalety i wady

  Bez wątpienia półkotapczan jest funkcjonalnym meblem i sprawi się w małych mieszkaniach, kawalerkach i niewielkich pokojach dzieci. Produkowany jest z wytrzymałych i solidnych materiałów: drewna i płyty meblowej. Gwarantuję większą wygodę niż spanie na sofię czy dmuchanym materacu. Niestety dla niektórych spanie na półkotapczanie może być niewygodne ze względu na jego gęstą zabudową, która może znacząco utrudniać cyrkulację powietrza. Sporym problemem jest także mechanizm składania i rozkładania, gdyż dość szybko się zużywa.

  Dowiedz się więcej na https://transforms.pl/produkt/polkotapczan-z-sofa-lozko-w-szafie-z-sofa/!