Producent pościeli

  Każdy uwielbia świeżą, pachnącą pościel. Spędzamy w niej codziennie po kilka godzin, dlatego warto zadbać o jej właściwą pielęgnację. Zadbana pościel, niezależnie od materiału może nam służyć przez wiele lat. Producenci pościeli podają na metkach jedynie podstawowe informacje odnośnie materiału oraz prania, lecz istnieje o wiele więcej zasad, które pomogą nam zadbać o pościel.

  Pierwsze pranie

  Podstawową zasada to wypranie pościeli tuż po zakupie. Producent pościeli nie wspominają zwykle o tym w instrukcji ani na metkach produktu. Musi pamiętać jednak, że zakupiona pościel dopiero co przeszła skomplikowany i długi etap produkcji. Materiał miał kontakt z wieloma maszynami, substancjami chemicznymi, opakowaniami, a także z dłońmi pracowników fabryk. Przez tak długą drogę pościel ma kontakt z wieloma nieprzyjemnymi czynnikami, które w kontakcie z naszą skórą mogą powodować alergię, kaszel, wysypkę.

  Ochrona koloru

  Pościele o intensywnej barwie, często mogą farbować nawet przy kilku pierwszych praniach. Aby temu zapobiec producent pościeli zaleca moczenie jej w zimnej wodzie. Dla lepszego efektu można dodać ocet lub specjalne produktu utwardzające barwnik wtłoczony w materiał.

  producent pościeli

  Szybkie odświeżanie pościeli

  Istotnym nawykiem, który poleca producent pościeli jest jej regularne wietrzenie. Przynajmniej raz w tygodniu rozkładajmy pościel na balkonie, tarasie i pozostawiamy na 30 min. Taki zabieg pozwoli na oczyszczenie pościeli z roztoczy, wilgoci, bakterii i nada jej świeżość i elastyczności bez konieczności bardzo częstego prania.

  Innym ciekawym sposobem na szybkie odświeżenie pościeli jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Jak powszechnie wiadomo jest to uniwersalny środek czyszczący, który powinien być w każdym domu. Pościel należy posypać delikatnie z wierzchu i pozostawić na kilka godzin. Następnie należy ją dokładnie odkurzyć. W ten sposób także pozbędziemy się drobnoustrojów.

  Pranie pościeli

  Najważniejszym elementem pielęgnacji pościeli jest oczywiście jej pranie. W zależności od materiału producent pościeli zaleca inną technikę, temperaturę oraz środki czyszczące. Optymalną temperaturą jest od 40 do 60 stopni. W przypadku jedwabiu jednak nie powinna przekraczać 30 stopni. Pościel warto przewracać na drugą stronę, aby uchronić kolor. Warto wybierać też środki czyszczące do skóry wrażliwej, które zminimalizują prawdopodobieństwa uczuleń.