Producent schodów

  Schody to obowiązkowy element wyposażenia wielopiętrowych domów, galerii handlowych czy budynków szkolnych. Ich konstrukcja, z którą spotykamy się tak często, wydaje się bardzo prosta, są to jednak tylko pozory, z których doskonale zdaje sobie sprawę każdy producent schodów. Ich właściwe zaprojektowanie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, szczególnie jeśli materiałem do ich wykonania ma być drewno.

   

  Z czego składają się schody?

  Konstrukcja schodów składa się z kilku elementów, które, zgodnie z wolą klienta, wykonuje producent schodów. Podstawowym elementem konstrukcji jest stopień, który składa się z części pionowej (przednóżek) i części poziomej (podnóżek). Pojedyncze stopnie łączone są w szeregi, które nazywane są biegami schodów. Biegi rozdzielane są przez podesty, pozwalające na odpoczynek, wejście do mieszkania lub zmianę kierunku biegów. Ostatnim elementem jest balustrada, która przymocowana jest wzdłuż biegów do ściany lub stopni i umożliwia bezpieczne poruszanie się po schodach.

  producent schodów

   

  Rodzaje schodów

  Schody można podzielić na kilka kategorii, jedną z nich jest ta, która klasyfikuje je w zależności od kształtu i ułożenia biegów. Producent schodów wyróżnia w tym zakresie schody jednobiegowe, czyli proste, schody dwubiegowe, których bieg został złamany i wprowadzono spocznik, oraz schody wielobiegowe z wieloma spocznikami. Ponadto wyróżnia się także schody spiralne i kręcone, schody wachlarzowe, oparte na planie łuku, i schody zabiegowe, których kierunek się zmienia, choć nie mają spocznika. Możliwości jest mnóstwo, a wybór często zależy od rodzaju budynku, w którym schody mają się pojawić i powierzchni, jaką mogą zająć. 

   

  Dowiedz się więcej na stronie: https://meble-grabo.pl/oferta/schody/ !