Rośliny – idealne uzupełnienie stylowego wnętrza

  Oryginalna aranżacja wnętrz jest teraz na czasie.

   

  zielony ściany

   

  Każdy chce by jego mieszkanie było inne.

  Odchodzi się obecnie od wystroju rodem z katalogu znanego salonu meblowego. Im ciekawszy pomysł tym lepiej. W niebanalnej aranżacji wnętrz ogromną rolę odgrywają rośliny, to one mogą budować nastrój wnętrza i zapełniają puste przestrzenie.

   

  Postaw na rośliny

  Ostatnimi czasy do łask powracają rośliny i kompozycje z nich stworzone. Nie są to już zwykłe paprocie czy beniaminki. Teraz kwiaty muszą być niespotykane. Pnące rośliny w wielkich, zdobnych doniczkach, czy niewielkie sukulenty, wszystko to ożywia wnętrze, a żywa zieleń rewelacyjnie współgra z jasnymi ścianami. Ponadto niektóre rośliny jak na przykład skrzydłokwiat oczyszczają wnętrze z niepożądanych związków. Jest to bardzo istotnie, w dzisiejszych czasach, kiedy zimą mamy smog.
  Jednym minusem żywych kwiatów jest ich pielęgnacja. Rośliny na początku, kiedy się rozrastają należy je przesadzać. Niektóre kwiaty preferują także inny rodzaj oświetlenia czy temperatury, który możemy im zaoferować w swoim mieszkaniu. No i najważniejsze – kwiaty trzeba regularnie podlewać!

   

  ogrody wertykalne
  Może sztuczne?

  Bardzo często także do wystroju wnętrz używane są sztuczne rośliny. W dzisiejszych czasach ludzie są tak zabiegani, że nie mają czasu na pielęgnację żywych kwiatów. Doskonałym przykładem kompozycji ze sztucznych kwiatów, są sztuczne zielone ściany. Są one inspirowane naturą i wyglądają bardzo realistycznie. Stanowią swoistą atrakcję wnętrza. Ogrody wertykalne budzą zachwyt gości i przyciągają wzrok. Obecnie wiele firm podejmuje się tego typu prac. Każda taka kompozycja jest inna i dopasowana do wymagań i osobistych preferencji klienta.

  Bez znaczenia jest to, czy zdecydujemy się na rośliny żywe i sztuczne, będą one niewątpliwie rewelacyjną ozdobą naszego mieszkania. Musimy się tylko zastanowić nad tym czy będziemy mieć czas na dbanie o żywe kwiaty, czy raczej nie podołamy temu zadaniu.

   

  Obecnie sztuczne kwiaty są bardzo realistyczne i ciężko je odróżnić od żywych i są doskonałą alternatywą dla zabieganych.