Silnik Somfy to niezawodny napęd rolet zewnętrznych. Dostępny w kilku modelach, które z pewnością znajdą swoje zastosowanie. Szeroki wybór asortymentu i niezwykła prostota ich montażu, a ponadto gwarancja na lata. Silnik Somfy to idealny wybór dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i komfort.

    Silnik Somfy- jakie sterowanie wybrać

    Odpowiednio dobrany silnik Somfy to bardzo ważny czynnik w prawidłowym funkcjonowaniu mechanizmu rolety. Aby dokonać właściwego wyboru należy uwzględnić wielkość rolety, a także dane techniczne napędu. Moment obrotowy, prędkość nominalna i maksymalny udźwig to parametry, które są niezbędne. Dzięki dostosowaniu mocy silnika do rozmiaru rolety zyskujemy pewność, że mechanizm będzie działał prawidłowo. Silnik Somfy zatrzyma się w momencie wykrycia przeszkody i nie dojdzie do zbędnych awarii.

    Silnik Somfy

    Silnik Somfy – montaż

    Montaż silników do rolet to stosunkowo prosta czynność, więc każdy z pewnością poradzi sobie z tą czynnością bez specjalistycznej wiedzy. Ponadto, każdy silnik Somfy montuje się bardzo podobnie. Wystarczy znać sposób instalacji jednego modelu, by z łatwością poradzić sobie z innymi. Aby szybko i skutecznie połączyć napęd z resztą rolety należy kierować się kilkoma wskazówkami. Pierwszym krokiem jest odpięcie pancerza od rolety razem z wałkiem. Następnie, należy go skrócić, tak aby silnik Somfy mógł zostać umieszczony wewnątrz wałka. Całą konstrukcje mocujemy do gniazd bocznych i zakładamy pancerz. Pozostaje tylko podpiąć instalację elektryczną, dzięki której możliwe będzie sterowanie roletą.