Stolik kawowy w stylu loftowym

  Coraz częściej słyszy się ostatnio o aranżacji mieszkań w stylu loftowym. Rozległa, otwarta przestrzeń, wpadające przez duże okna światło to warunki kuszące wielu młodych ludzi, którym nie przeszkadza, że główne pomieszczenie w tym przypadku pełni zarazem funkcję salonu, sypialni, jadalni i kuchni. Tak ciekawe i niebanalne wnętrze z pewnością staje się przestrzenią do wielu spotkań towarzyskich. Pijąc ze znajomymi kawę na kanapie, warto mieć obok coś, na czym będzie można postawić kubki czy położyć przekąski. Rozwiązaniem, które doskonale wpasuje się w tę oryginalną przestrzeń, jest stolik kawowy w stylu loftowym.

  Czym charakteryzuje się styl loftowy?

  Styl loftowy to jedna z odmian stylu nowoczesnego. Wnętrza tworzone w tym nurcie mają nawiązywać do budynków starych fabryk i hal produkcyjnych, stąd często ściany są surowe — betonowe lub ceglaste, a prowadzone obok nich rury nie są zakrywane. Styl loftowy najlepiej pasuje do starych kamienic, które mają wysokie sufity i duże okna, jednak nawet nowemu mieszkaniu w bloku przy odrobinie chęci można nadać industrialny charakter. Aby tak się stało, wystarczy wprowadzić kilka zgodnych z tym trendem elementów, np. modernistyczną rzeźbę, obraz czy stolik do kawy w stylu loftowym.

  stolik do salonu

  Jakie meble wybrać?

  W stylu loftowym bardzo ważne jest wyposażenie wnętrza i wystrój. Ponieważ styl ten charakteryzuje się eklektyzmem, elementy, które będą go tworzyły, mogą być różnorodne, znajdzie się tu zatem miejsce na rzeczy retro, vintage i modernistyczne dodatki. Główną cechą loftowych wnętrz jest obecność drewna i metalu. Meble, umieszczane w tego typu mieszkaniach, są zazwyczaj składową solidnej, metalowej ramy i drewnianych elementów. Dzięki dużej, otwartej przestrzeni znajdzie się tu miejsce na kanapę, szafę, drewniany stół, industrialny regał, i stolik do kawy w stylu loftowym.

  Dowiedz się więcej na https://www.perlabottega.com/stoliki-kawowe!