Jak wybrać odpowiednie schody?

  Jeśli mieszkamy w domu piętrowym, nie obędziemy się bez schodów do przemieszczania się po budynku. Osoby będące w trakcie remontu lub budowy domu stoją przed dylematem, jakie stopnie schodowe drewniane wybrać. Muszą pasować do wystroju wnętrza i spełniać swoje funkcje bez zarzutu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas wyboru schodów?

  Schody a wystrój wnętrza

  Schody muszą pełnić funkcję użytkową, ale kwestie związane z estetyką są równie ważne i nie powinno się o nich zapominać. Należy się najpierw zastanowić, w jakim dokładnie miejscu mają się znaleźć stopnie schodowe drewniane. Jeśli mamy do czynienia z domem małej wielkości, najlepiej ustawić się w centralnej części budynku. Może to być hol lub korytarz, który jest też przestrzenią komunikacyjną. W przypadku większych budynków położenie centralne nie będzie do końca dobrym wyborem. Nie warto decydować się na stopnie schodowe drewniane w salonie, ponieważ mogą pojawić się problemy z przenoszeniem się hałasu między poszczególnymi pomieszczeniami.

  stopnie schodowe drewniane

  Wpływ schodów na akustykę w domu

  Oprócz wizualnych aspektów, stopnie schodowe drewniane muszą nas satysfakcjonować w kwestii odgłosów, jakie wydają. Schody żelbetowe zapewniają mniejszą słyszalność stąpania po ich powierzchni. Jeśli chodzi o schody modułowe, odgłosy mogą być bardziej uciążliwe i głośniejsze, ponieważ znajduje się pod nimi pusta przestrzeń. Jeśli posiadasz dzieci, które uwielbiają gonitwy po piętrach, lepiej nie decyduj się na ten rodzaj.  Zdarza się, że stopnie schodowe drewniane zaczynają skrzypieć po dłuższym czasie. Można temu jednak zapobiec w bardzo prosty sposób, a mianowicie stosując schody na konstrukcji stalowej, bez podstopni i bez bezpośredniego łączenia stopni z poręczami i tralkami. Nie warto decydować się na stopnie schodowe drewniane żelbetowe, jeśli nie przepadamy za przenoszeniem drgań na konstrukcję domu. 

  Dowiedz się więcej na: https://sapo-podlogi.pl/oferta/stopnie-schodowe-drewniane/!