Świąteczne słodkości świata

  Boże Narodzenie jest jednym z tych świąt, które obchodzi się nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Pewne elementy obrzędów świątecznych są bardzo podobne, jednak jedzenie to coś, czym każdy kraj może się wyróżnić. Słodycze bożonarodzeniowe to idealny przykład, pokazujący różnorodność kultur oraz tradycji różnych zakątków Ziemi. Spójrzmy na kilka przysmaków, pochodzących z Europy.

  Słodkie wypieki

  Słodycze bożonarodzeniowe to przede wszystkim ciasta. W okresie Świąt piekarnie mogą liczyć na tłumy klientów, ponieważ chcą spróbować tradycyjnych wypieków. Jest tak na przykład w przypadku włoskiego panettone. Jest to wyrośnięta babka, pochodząca z okolic Mediolanu. Zawiera kandyzowane owoce i jest przez włoskich cukierników uważana za jeden z trudniejszych wypieków. Takie słodycze bożonarodzeniowe można zakupić również w Polsce, gdzie są zazwyczaj pakowane w wielkie pudła. Watro wspomnieć również o cieście pochodzącym prosto z Niemiec. Stollen to aromatyczny bochenek pełen rodzynek, porzeczek i wiśni. Jest obficie posypywany cukrem pudrem i ma swoich zwolenników nie tylko w Niemczech.

  słodycze bożonarodzeniowe

  Ciasteczka i przekąski

  Jeśli chodzi o mniejsze słodycze bożonarodzeniowe, w Szwecji jada się Saffransbullar, czyli żółte bułeczki, zawijane na kształt litery S. Szwedzi zajadają się nimi nie tylko w grudniu, ale także w adwent. Z kolei Melomakarona to przekąski świąteczne popularne w greckich Atenach. Są to ciastka z orzechami i dużą ilością przypraw takich jak cynamon, goździki oraz gałka muszkatołowa. Dzięki połączeniu pomarańczy z miodem uzyskuje się niezwykle aromatyczne słodycze bożonarodzeniowe.

  Więcej słodyczy bożonarodzeniowych znajdziesz na: https://www.slodyczezpomyslem.pl/oferta/produkty/boze-narodzenie/