Ulubiona hodowla kotów norweskich leśnych

  Koty norweskie leśne

  Mówi się, iż obywatele dzielą się na tych, jacy kochają kociaki oraz tych, jacy wolą psy. Stworzono niemało odmian zarówno kotów a także psów.
  Intrygującą odmianą kotków bywają koty norweskie leśne, jest to samoistna rasa mruczków (poniektóre inne rasy są tworzone nienaturalnie poprzez dobór kociąt), jaka pozostała udomowiona. Ich właściwa nazwa to kociaki norweskie leśne.

  koty norweskie leśne

  Będą to wielkie czworonogi o solidnej budowie cielska. Włosy są pośrednie pomiędzy dłuższymi, a krótszymi włoskami. Ciekawą własnością włosów jest to, iż mruczki te mają dwa warianty włosów – krótsze włosy tuż przy ciele i długie z wierzchu. Za pośrednictwem tego rodzaju powłoce sierści posiadają wodoodporne futro.

  Ich maść określa się płowym ubarwieniem dookoła szyjki a także na tylnych kończynach. Mogą mieć różnorodne barwy futra a także oczu.
  Przyciągającą cechą ich wyglądu są uszy podobne do uszu rysia, poprzez co kotki wyglądają jak dzikie zwierzęta. Tak bywa ważą od pięciu do dziewięciu kilo, kocice są na ogół bardziej lekkie.

  Hodowla kotów norweskich

  Będą to niesłychanie prędkie oraz żwawe zwierzęta. Są niezmiernie inteligentne a także myślące. Zazwyczaj silnie przyzwyczajają się do domu a także właściciela, a z powodu na zjawisko, iż są pswojone nadal mają mocne instynkty łowcy przez co bywają wyśmienitymi łowacmi. Lubią głaskanie, lecz z taktem.
  Odpowiednia hodowla kotów norweskich bądź innych ras jest jedną spośród najważniejszych spraw w momencie doboru kotka. Hodowla taka powinna być nade wszystko przyjazna, w jakiej stworzenia nie będą rozpatrywane jak towar ale jak przedstwiciele rodziny. Następną ważką sprawą będą rodziciele. Jeśli zależy nam na trafnych miarach oraz atrybutach mruczka powinniśmy zwrócić uwagę oczywiście na nich a także ich osiągnięcia. Znaczący także jest temperament i zachowanie kiciusiów.

  hodowla kotów norweskich

  Innym atrybutem jest higiena a także nawyki pokarmowe maleńkich kociaczków. To od wyuczenia od pierwszych chwil życia na ogół zależy dojrzałe zachowanie kota, Wskutek tego do tego stopnia ważna jest trening higieny od pierwszych chwil życia a także bon ton z innymi kotami a także domownikami.
  Źródło: www.forestgate.pl