Zabezpieczenie mebli przed dziećmi

  Kiedy dzieci zaczynają raczkować, ciekawi je wszystko, co się dzieje dookoła. Oznacza to, że łatwo może sobie zrobić krzywdę. Jak temu zapobiec? Poprzez zabezpieczenie mebli przed dziećmi.

   

  Jak zabezpieczyć meble przed dziećmi?

  Kiedy maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki, musimy zadbać o to, by na niższych półkach czy regałach w domu nie znajdowały się ostre i niebezpieczne przedmioty. DLatego wszelkiego rodzaju szkło lub urządzenia elektroniczne trzeba umieścić na górnych półkach. Otwierane szafki możemy skutecznie zabezpieczyć, na przykład montując w nich specjalny zamek magnetyczny. Jest to dyskretne zabezpieczenie mebli przed dziećmi, ponieważ można je zainstalować w górnej wewnętrznej części wybranego mebla. 

  Zabezpieczenie mebli przed dziećmi

  Kuchnia

  W kuchni znajduje się mnóstwo szuflad oraz szafek, w których przechowujemy różne artykuły spożywcze – w tym takie, do których dziecko nie powinno mieć dostępu. Tutaj konieczne jest zabezpieczenie mebli przed dziećmi w taki sposób, aby nie mogły otworzyć drzwiczek oraz szuflad. Aby to zrobić, możemy usunąć z szafek fabryczne uchwyty i zastąpić je samoprzylepnymi gałkami.

  Regały

  Kolejne niebezpieczeństwo dla dziecka stanowią regały, zwłaszcza jeśli znajdują się na nich ciężkie przedmioty. Tutaj również konieczne jest zabezpieczenie mebli przed dziećmi. Warto przymocować ten mebel do ściany przy pomocy kotwicy meblowej, dzięki czemu nie spadnie on na raczkujące dziecko. 

  Zabezpieczenie mebli przed dziećmi to podstawa, kiedy brzdące zaczynają raczkować i poznawać świat. Żeby uchronić dziecko przed zrobieniem sobie krzywdy, warto zastosować się do wymienionych powyżej wskazówek.