Zadbaj o schludny parkiet

  Solidna i wytrzymała podłoga to fundament w każdym domu. Decydując się na kompleksowy remont lokalu należy poświęcić nieco czasu na decyzję dotyczącą doboru podłogi. Nie wskazane jest przy tym brać tylko i wyłącznie pod uwagę kosztów. Równie istotna jest jest wytrzymałość powierzchni. Lepiej jest raz zainwestować w solidne podłogi i napawać się nimi poprzez długie lata niż co kilka sezonów martwić się o przymus wymiany podłóg.

  Panele lub parkiet – co wybrać?

  Decyzja o tym czy wybrać do wykończenia wnętrz parkiet czy panele nie jest łatwa. To i to podejście ma zarówno swoje minusy jak i plusy. Za panelami stoją tego rodzaju aspekty jak ich cena (obecnie metr paneli jest możliwe zakupić już w kwocie kilkunastu złotych), łatwość montażu (można samemu próbować układanie paneli składanych na zacisk) czy proste utrzymanie porządku (panele wystarczy wymyć za pomocą wody i płynu do pielęgnacji drewna – cyklinowanie podłóg nie jest konieczne).

  cyklinowanie parkietu wrocław
  Za to co prawda parkiet jest kosztowniejszy, układanie parkietu wymaga doświadczenia do ułożenia parkietu potrzebny jest ktoś z doświadczeniem i najlepiej jest zamówić taką usługę w doświadczonej firmie a także w utrzymanie porządku trzeba włożyć więcej wysiłku – cyklinowanie parkietu wrocław powinno dziać się regularnie, to jednak nie ma dyskusji, że wyjście to jest w większym stopniu trwałe i odporne na osłabienia niż podłogi stworzone z paneli. Parkiet niezależnie od tego że jest bardziej wytrzymały to również prezentuje się o wiele bardziej elegancko i dodaje elegancyj każdemu wnętrzu.

  Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji czy wybrać panele czy parkie należałoby wziąć pod uwagę kilka elementów – przede wszystkim ilość pieniędzy którym się zarządza, a co więcej wielkość mieszkania, możliwe zepsucia (czy w lokalu będą stale przebywały malutkie dzieci lub zwierzęta) oraz możliwości czasowe dotyczące regularnego czyszczenia.