Benzyna estrakcyjna

  Remont wnętrza zawsze cieszy domowników — odświeżone ściany i nowy wystrój sprawiają, że przestrzeń znów staje się atrakcyjna. Niestety, zanim nowa aranżacja będzie się nadawała do użytku, trzeba uporać się z zabrudzeniami, które zawsze powstają podczas tego typu prac. W przypadku bardziej uporczywych plam np. takich, które pochodzą z farby, nie wystarczy nasączona wodą szmatka. Aby oszczędzić sobie czasu i bezowocnej pracy warto zaopatrzyć się w specjalny, silny środek jakim jest np. benzyna estrakcyjna, która świetnie radzi sobie z nawet największymi zabrudzeniami.

  Zastosowanie

  Benzyna estrakcyjna wykorzystywana jest głównie do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń. Stosuje się ją przede wszystkim w malarstwie, budownictwie i mechanice, a także w pralniach, garbarniach oraz podczas produkcji kleju. Swoje miejsce znajduje zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w warsztatach czy na placach budowy. Znakomicie sprawdza się w trakcie usuwania uporczywych plam nie tylko z farb, ale również tłuszczy, wosków, lakierów i smoły. Benzyna estarkcyjna służy także jako rozpuszczalnik zaschniętych farb i rozcieńczalnik, który pomaga przywrócić im pożądaną konsystencję.

  rozpuszczalnik

  Bezpieczeństwo

  Benzyna estrakcyjna to środek łatwopalny, dlatego należy zadbać o jej prawidłowe użytkowanie i przechowywanie. W czasie pracy z tą substancją powinno się unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą, ponieważ działa silnie wysuszająco. Pod żadnym pozorem nie wolno doprowadzić do wypicia lub przedostania się benzyny ekstrakcyjnej przez drogi oddechowe. Należy przechowywać ją w zamkniętym opakowaniu, z dala od źródeł światła i ognia.

  Dowiedz się więcej na http://www.skplus.pl/benzyna-ekstrakcyjna/!