Biurko w stylu loftowym

  Styl loftowy charakteryzuje się surowym wnętrzem, najlepiej z elementami cegły i betonu. Jest to zdecydowanie styl dla fanów prostoty i minimalizmu, ale równocześnie pewnej dozy ekstrawagancji. Jak w każdym wnętrzu, również w tym loftowym ważne jest, aby każdy element meblarski wpasowywał się w jego klimat. Projektując biuro lub pomieszczenie, w którym zamierzamy pracować, największą uwagę warto zwrócić na biurko w stylu loftowym.

  Wykonanie i trwałość

  Biurko w stylu loftowym powinno być minimalistyczne i łączyć klasykę z odpowiednim wykonaniem. W zależności od tego, do czego wykorzystane zostanie biurko, należy dobrać jego rozmiar. Dobrym pomysłem będzie także stworzenie mebla na wymiar. Warto zaopatrzyć się w biurko w stylu loftowym wykonanie starannie z dobrej jakości materiałów. Szczególnie polecany będzie dąb, ponieważ jest twardy, trwały, odporny na uszkodzenia i wilgoć. Dzięki temu nie będzie konieczności stałej wymiany mebla na nowy, co przyniesie korzyści nie tylko dla środowiska, ale również dla portfela. Pozostając w temacie ekologii, należy również zwrócić uwagę na lakier, którym pomalowane jest biurko. Niektóre z nich zawierają substancje lotne szkodliwe dla atmosfery.

  Odpowiednia wysokość

  Osoby pracujące w pozycji siedzącej bardzo często skarżą się na bóle pleców. Podaje się, że na tą dolegliwość narzeka ponad 28% pracowników biurowych. Warto więc dopasować indywidualnie wielkość biurka tak, aby nogi, plecy i szyja były ułożone pod odpowiednim kątem.

  Dowiedz się więcej na stronie: https://www.perlabottega.com/biurka!