Borówka amerykańska odmiany średnie

  Borówka amerykańska ma różne odmiany, wyróżnione ze względu na czas owocowania. Można wyodrębnić trzy odmiany podchodzące pod to kryterium: wczesne, średnie i późne. Wybór konkretnej odmiany jest zależny od licznych czynników przyrodniczych i ekonomicznych, a także indywidualnych preferencji danego hodowcy. Borówka amerykańska odmiany średnie mogą być idealnym wyborem dla wielu z nich.

  Jaki jest czas owocowania?

  Czas owocowania borówka amerykańska odmiany średnie rozpoczyna się do połowy lipca i trwa do końca sierpnia. Jest to czas letni, temperatury często są dosyć wysokie, opady mogą pojawiać się rzadziej, więc warto zapoznać się z wymaganiami odmian średnich, jeśli zostały wybrane do hodowli. Należy pamiętać o odpowiednim pielęgnowaniu, podlewaniu i ogólnie dbać o potrzeby krzewów. 

  Borówka amerykańska odmiany średnie

  Charakterystyka borówka amerykańska odmiany średnie

  Odmiany średnie co prawda owocują w podobnym czasie, często mają cechy wspólne, jednak różnią się w niektórych aspektach. Odmiana Berkeley jest bardzo plenna (wydaje więcej owoców) i wytrzymała na mróz, a jej owoce są duże i mają kulisty kształt. Podobną odmianą jest Bluecrop i warto wspomnieć, że nadaje się ona idealnie na plantacje towarowe. Nelson jest odmianą, która cechuje się silnym wzrostem i dużymi owocami. W przeciwieństwie do poprzedniej odmiany Bluegold charakteryzuje się słabym wzrostem, jednak jej owoce są duże i niezwykle smaczne. Znając charakterystykę borówka amerykańska odmiany średnie, łatwiej można wybrać odmianę, która jest odpowiednia do danej hodowli. Zobacz więcej na: https://borowka.info.pl/borowka-amerykanska/