Choinka na pniu każdego roku zyska coraz więcej zwolenników. Na rynku dostępne są zarówno te naturalne, jak i sztuczne. Oba rodzaje wyglądają przepięknie i interesująco, a podczas świąt Bożego Narodzenia nadają niezwykłej atmosfery unoszącej się w powietrzu. 

  Czym się charakteryzuje choinka na pniu?

  Wybór drzewka świątecznego niejedną rodzinę przyprawia o spory zawrót głowy. Zdecydowanie każdy chciałby mieć tą idealną, wyjątkową. Choinka na pniu swoim wyglądem przypomina drzewko składające się z dwóch elementów – pnia i kształtnej korony z igieł. Donica, w której stoi choinka na pniu jest owinięta materiałem – pozłacanym workiem jutowym czy przypominającym koronę drzewa materiałem. 

  choinki na pniu

  Choinka na pniu – sztuczna czy naturalna?

  Jest to jedne z najczęściej zadawanych pytań. Naturalna choinka na pniu cieszy domowników przepięknym zapachem, jednakże główną jej wadą stanowi fakt, że nie poleży w domu zbyt długo – w końcu zaczną opadać igły. Z tego powodu niektórzy są zwolennikami sztucznych drzewek świątecznych na pniu. Głównym atutem sztucznej choinki na pniu jest to, że swobodnie można decydować o jej gabarytach. Kolejną zaletą stanowi fakt, że ich wybór jest o wiele bardziej szerszy, dzięki czemu można swobodnie przebierać spośród gatunków drzew. Dodatkowo sztuczna choinka na pniu nie wymaga regularnej pielęgnacji, podlewania czy sprzątania opadających igieł – jest więc doskonałym wyborem dla osób “zapominalskich”.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat choinek na pniu, wejdź na http://choinki-online.com.pl/.