Okres świąt Bożego Narodzenia jest to przede wszystkim czas pełen radości i wspólnych chwil. Jednakże dla wielu rodzin także dylematem dotyczącym wyboru choinki. Choinki sztuczne na rynku istnieją od dawien dawna. Mają zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. 

  Choinki sztuczne wobec środowiska naturalnego

  Zwolennicy sztucznych drzewek świątecznych jednogłośnie stwierdzają, że tego typu choinki są dość mocno trwałe. Wówczas, gdy są wykonane z materiałów dobrej jakości, mogą służyć nawet przez długie lata. Skutkuje to znacznym zmniejszeniem eksploatacji lasów. 

  Niestety choinki sztuczne są zazwyczaj tworzone z materiałów nieprzyjaznych dla środowiska naturalnego, dlatego bardzo ważne jest to, aby kupować je od sprawdzonych dostawców. 

  sztuczna choinka

  Choinki sztuczne a naturalne – cena

  W zależności od zamieszkiwanego regionu. cena choinek naturalnych waha się między 60 a 100 zł. Dodatkowo należy doliczyć donicę lub stojak, dzięki któremu naturalne drzewko będzie stabilnie stało. Warto wziąć pod uwagę, że tego rodzaju choinka będzie dobrze wyglądała od 4-6 tygodni. 

  Choinki sztuczne są zazwyczaj o wiele droższe, jednak biorąc pod uwagę, że mogą posłużyć przez wiele lat – w dłuższej perspektywie czasowej, są tańsze. 

  Czy choinki sztuczne wyglądają estetycznie?

  Główną zaletą naturalnych drzewek świątecznych jest to, że mają przepiękny, niepowtarzalny zapach lasu unoszący się w mieszkaniu. Dawniej choinki sztuczne nie były zbyt ładne, jednak na chwilę obecną dość problematyczne jest odróżnienie tej sztucznej od naturalnej. Dodatkowo choinki sztuczne są dostępne w wielu odmianach – polskich, syberyjskich, skandynawskich czy dalekich Himalajów. 

  Po więcej informacji wejdź na http://choinki-online.com.pl/.