Choinka żywa czy sztuczna?

  Jeśli przed Świętami Bożego narodzenia, każdego roku stajesz przed trudnym wyborem, czy kupić sztuczne choinki, czy żywe, mamy nadzieję, że niniejszy artykuł pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i ułatwić wybór!

  Żywe czy sztuczne drzewko?

  Niewątpliwie największą różnicą między żywą choinką a sztuczne choinki jest możliwość ponownego wykorzystania sztucznej choinki.

  W przypadku żywej choinki najbardziej prawdopodobne jest, że po Świętach Bożego narodzenia zostanie  wyrzucona na śmietnik lub spalona w piecu. 

  Tymczasem sztuczne choinki mogą być wykorzystywane wielokrotnie, co za tym idzie, bardzo często korzysta się z jednego egzemplarza sztucznej choinki przez wiele lat. 

  Tak naprawdę, sztuczne choinki nie mają określonej daty przydatności, dlatego możliwe byłoby korzystanie z jednego modelu przez całe życie.

  sztuczne choinki

  Co więcej, sztuczne choinki nie gubią igieł oraz nie wytwarzają żywicy, która może ubrudzić Twoje mieszkanie lub dom, albo doprowadzić do trwałego zniszczenia ubrań w przypadku zabrudzenia.

  Różnica w kosztach zakupu

  Porównując koszta zakupu między żywymi choinkami i sztuczne choinki należy wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku jednorazowego zakupu, ceną, którą musisz zapłacić za żywą choinkę i sztuczną choinkę jest zbliżona. 

  Natomiast niezwykle istotne jest, że żywa choinka jest praktycznie drzewem jednorocznym, a sztuczne choinki mogą być wykorzystywane przez wiele lat, co oznacza, że decydując się na zakup sztuczne choinki, oszczędzasz pieniądze w perspektywie długoletniej. Jeśli co roku decydujesz się na zakup żywej choinki, to w perspektywie 10 lat wydajesz na żywą choinkę 10 razy  więcej niż na sztuczną choinkę.

  Sprawdź ofertę choinek na http://choinki-online.com.pl/!