Stolik kawowy loftowy

  Czym jest loft?

  Loft to ogólnie określenie dla przestrzeni mieszkalnej charakteryzującej się wysoką funkcjonalnością. W takich pomieszczeniach zazwyczaj dominuje minimalizm i prostota. Z reguły są to otwarte, wysokie lokale dobrze oświetlone i dość przytulne. Natomiast jednym z najpopularniejszych mebli jest stolik kawowy loftowy, który doskonale uzupełnia wnętrze.

  Lofty występują w dwóch odmianach. Pierwszą z nich jest zwykłe mieszkanie przerobione na apartament dość mocno inspirowany stylem industrialnym, konstruowane w nowo mieszkalnych budynkach o podwyższonym standardzie. Drugą wersją są natomiast lofty aranżowane w przestrzeni postindustrialnej. To przede wszystkim lokale, w których dominują takie materiały jak: beton, cegła czy drewno. Zazwyczaj w tak wysokich pomieszczeniach, jakimi są lofty, umieszczana jest antresola.

  stolik kawowy loftowy

  Meble loftowe

  W przypadku aranżacji mieszkania loftowego niezbędnym wyposażeniem jest stolik kawowy loftowy, szafki oraz kanapy, które mają miano „mebli industrialnych”. Najbardziej charakterystyczną cechą stolik kawowy loftowy jest połączenie chłodnego surowego materiału, najczęściej malowanego na czarny, matowy kolor z naturalnym drewnem. W takowych meblach, a szczególnie w stolik kawowy loftowy spotyka się także szkło barwione na ciemno.

  Czym wyróżnia się stolik kawowy loftowy?

  Stolik kawowy loftowy wyróżnia się swoją minimalistyczną formą pasującą do wszystkich salonowych oraz jadalnianych aranżacji. Osoby, które postawiły na takie rozwiązanie, mogą cieszyć się ponadczasowym stylem pomieszczenia. Występują w wielu rozmiarach, stylach, kolorach oraz wzorach.

  Sprawdź ofertę na https://www.perlabottega.com/stoliki-kawowe!