Efekt surowego betonu na ścianie

  Efekt surowego betonu na ścianie zyskuje coraz większą popularność podczas wykończeń wnętrz. Jest to stylowe i klimatyczne zdobienie ścian, które nadaje się do większości pomieszczeń. Co więcej,  taki efekt można uzyskać szybko i nie za wysoką cenę. Jest także łatwe w wykonaniu, dlatego można wykonać go samodzielnie. Jeśli planujesz remont, to zastanów się nad tym ciekawym  rozwiązaniem. 

   

  Uzyskanie efektu betonu

  Istnieje kilka sposobów, aby uzyskać efekt surowego betonu na ścianie. Na rynku znaleźć można przeróżne produkty, które ułatwią pracę. Znajdziemy takie, które są już gotowe do nałożenia lub te, które wymagają specjalnej zaprawy tynkarskiej. Najczęściej wykorzystywany jest tynk mineralny dekoracyjny, który trzeba nałożyć na grubości 2 mm. Następnie wygładzić i pozostawić do wyschnięcia. Efekt surowego betonu na ścianie można również uzyskać dzięki samodzielnie przygotowanej zaprawie.

  efekt surowego betonu na ścianie

  Farba strukturalna 

   Efekt surowego betonu na ścianie uzyskamy również, gdy nałożymy farbę strukturalną, która jest bardzo prosta w nakładaniu. Jedynie trzeba, odpowiednio przygotować miejsce do pracy i zabezpieczyć pomieszczenie oraz meble. Warto wiedzieć także, że ściana powinna być sucha i oczyszczona. Po zakończonej pracy ważne jest także dobre zaimpregnowanie ściany. Dzięki temu efekt surowego betonu na ścianie będzie wyglądał lepiej i dłużej się trzymał. Jest to świetne rozwiązanie, gdy chcemy szybko uzyskać taki efekt.

  Zapraszamy do sprawdzenia więcej na stronie internetowej: https://fguardi.com.pl/masa_o_efekcie_betonu,pid-155!