Eko torby — dlaczego warto?

  Jako że sprawa ocieplenia się klimatu i dbania o środowisko staje się coraz bardziej poważna i nagłaśniana przez media, ekologiczne zamienniki plastikowych przedmiotów zdobywają nowych zwolenników.  Aby ograniczać zużycie długorozkładających się materiałów, popularne stają się torby wielokrotnego użytku, wykonane najczęściej z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, len czy juta. Jakie są powody ku temu, by zamiast reklamówek, zacząć używać takiego rozwiązania?

  Niższa cena

  Z pewnością cienkie, plastikowe siatki kosztują mniej, niż porządne torby wielokrotnego użytku. Jednak biorąc pod uwagę to, jak długo będzie nam służyć taka torba, koszty nie wydają się już od siebie zbyt różnić. Aby ograniczyć kupowanie plastikowych reklamówek przez osoby robiące zakupy, niektóre sklepy zwiększyły ich ceny nawet kilkakrotnie. Z tego względu coraz bardziej opłaca się zainwestować w torby wielokrotnego użytku. Nie dość, że zapłacimy łącznie mniej, to jeszcze zadbamy o naszą planetę. Co więcej, uporamy się z problemem siatek plastikowych po warzywach, z którymi nie wiadomo co zrobić i tylko zaśmiecają mieszkanie.

  torby wielokrotnego użytku

  O wiele większa wytrzymałość

  Torby wielokrotnego użytku, jak sama nazwa wskazuje, można wykorzystać więcej niż jeden raz. Są one o wiele bardziej wytrzymałe niż klasyczne siatki jednorazowego użytku. Plastikowe reklamówki są cienkie i łatwo się rwą, przez co szybko tracą swoją funkcjonalność i nadają się jedynie do kosza na śmieci. Torba  wielokrotnego użytku wykonana z bawełny lub juty nie zostanie łatwo przecięta podczas robienia zakupów, na przykład opakowaniem z ostrymi krawędziami. Nie ma też praktycznie możliwości, żeby podczas jej używania nagle urwały się jej uszy, jak to czasem bywa przy plastikowych wersjach.  

  Dowiedz się więcej na: https://vicbag.pl/oferta/!