Jak wszyscy dobrze wiedzą, świat idzie cały czas do przodu. Z każdym dniem tworzone są nowe wynalazki, przeprowadzane różnego rodzaju badania. Taka sama sytuacja jest w świecie aranżacji wnętrz. Fachowcy od remontów wymyślają ciągle nowe rozwiązania na malowanie ścian, kładzenie podłóg i wiele, wiele innych. Dużą popularnością cieszy się imitacja betonu na ścianie. Efekt ten nadaje pomieszczeniu industrialnego charakteru. Nie w każdym stylu aranżacji będzie pasował. Główne style, w których używa się imitacja betonu to: nowoczesny, industrialny i skandynawski.

  Tworzenie imitacji betonu na ścianie – korki

  Pierwszym i najważniejszym krokiem przy tworzeniu imitacja betonu, jest wybranie odpowiedniej do tego ściany, tak aby nie zaburzyć kompozycji całego pomieszczenia. Następnie należy wybrać odpowiedni produkt, którego będzie się używać. Do wykonania imitacja betonu na ścianie można zatrudnić fachowca, ale dobra wiadomość dla majsterkowiczów, samemu też da się to zrobić. Kroki jakie należy wykonać, aby stworzyć imitacja betonu na ścianie, to:

  – gruntowanie podłoża,

  – odpowiednie przygotowanie produktu,

  – nałożenie pierwszej warstwy tynku,

  – nałożenie drugiej warstwy tynku,

  – poprawki pozostawionych śladów,

  – tworzenie efektu betonu poprzez stemplowanie pacą stalową,

  – wysychanie,

  – wygładzenie.

  Są to kroki, dzięki którym stworzy się najprostszą imitacja betonu.

  imitacja betonu

  Jaki jest koszt zrobienia imitacji betonu na ścianie przez fachowca?

  Szacowany koszt zrobienia ściany z imitacja betonu przez fachowca to 70 – 100 zł/m2. Zanim wynajmie się specjalistę do wykonania takiej usługi, warto zastanowić się, czy samemu się nie da rady zrobić imitacja betonu na ścianie. Wtedy jedynym kosztem będą produkty, które potrzebne są do imitacja betonu.

  Aby dowiedzieć się więcej sprawdź stronę internetową: https://fguardi.com.pl/