Podłogi z drewna

  Podłogi z drewna sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru z estetyki. Idealnie współgra z różnymi wykończeniami, kolorami czy meblami. Sprawiają także, że pomieszczenie staje się wizualnie cieplejsze. Drewniane podłogi charakteryzują się niezwykłą trwałością. Producenci podłóg z drewna podkreślają, że są one o wiele wyższej jakości niż panele drewnopodobne. 

  Podłogi z drewna – dlaczego warto je mieć?

  Podłogi z drewna są bardzo wytrzymałe na różnego rodzaju zarysowania, wgniecenia czy znaczne obciążenie. Gwarantuje to długie lata użytkowania, przy jednoczesnej dobrze przeprowadzanej konserwacji. Dodatkowo podłogi z drewna można poddawać renowacji, dzięki czemu braki zostaną uzupełnione. Kolejną zaletą drewnianej podłogi stanowi fakt, że drewno naturalnie posiada umiejętność zatrzymywania ciepła. W ten sposób w pomieszczeniu dłużej zostanie zachowana wyższa temperatura. Ci, którzy cenią sobie ciszę, z pewnością wiedzą już, że podłogi z drewna zapewniają dobrą izolację dźwięków.

  Podłogi z drewna

  Czy można zamontować ogrzewanie podłogowe?

  Kiedy posiadamy ogrzewanie w postaci grzejników czy kaloryferów, to nie ma żadnych przeciwwskazań. Natomiast, kiedy chcemy mieć zarówno drewnianą posadzkę i ogrzewanie podłogowe, należy zwrócić uwagę, aby ogrzewanie było automatyczne. Czynnikiem grzewczym powinna być woda, która czerpie temperaturę z pompy ciepła. Powyższe rozwiązanie sprawdzi się w domach, w których jest właściwa izolacja. 

  Podłogi z drewna będą idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ właściwości antystatyczne skutecznie zapobiegają osadzaniu się np. kurzu. 

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na http://www.meble-grabo.com.pl/