Jak samodzielnie stworzyć ślubny fotoalbum?

  Zdjęcia to jedna z najważniejszych pamiątek ślubnych. pokazujemy je rodzinie i przyjaciołom , sami również często do nich wracamy. Warto zadbać o ich odpowiednie przechowywanie, aby nie niszczyły się i były dobrze wyeksponowane. Jak samemu stworzyć album ślubny? 

  Fotoalbum ślubny-wybór zdjęć

  Aby fotoalbum ślubny tworzył całość i był ciekawy, należy odpowiednio wybrać zdjęcia, które w nim umieścimy. Najlepiej wybrać 1-2 zdjęcia z każdego etapu wesela- z przygotowań, samej ceremonii, oczepin itp. Warto również zadbać, żeby każda z osób uczestniczących w weselu znalazła się przynajmniej na jednym ze zdjęć- w ten sposób nikt nie poczuje się pominięty. Zwróćmy również uwagę na to, aby nie wybierać zdjęć, na których goście wyglądają niekorzystnie- fotoalbum ślubny powinien wywoływać przyjemne wspomnienia zamiast zażenowania.

  fotoalbum ślubny

  Jaki fotoalbum wybrać?

  Oprócz zdjęć warto również zwrócić uwagę na sam album. Wybierzmy taki, który kolorystycznie będzie pasował do motywu przewodniego i stylu wesela- jeśli organizowaliśmy wesele w stylu boho warto wybrać fotoalbum ślubny  z motywem roślinnym lub kwiatowym. Jeśli natomiast nasze wesele było klasyczne, wybierzmy klasyczny album w odcieniach bieli lub z imitacji skóry. Ciekawym rozwiązaniem jest fotoalbum ślubny z okienkiem na zdjęcie na okładce- dzięki temu album zyskuje bardziej personalny charakter.

  Opisy zdjęć

  Opisy zdjęć to ważny element. Dzięki nim fotoalbum ślubny zyskuje osobisty charakter i staje się ciekawą pamiątką. Warto więc zakupić album z miejscem na opis. Co powinno się w nim znajdować? Najlepiej umieścić tam imiona osób znajdujących się na zdjęciu oraz krótko opisać moment przedstawiony na zdjęciu. Dobrze sprawdzą się również ważne dla nas cytaty i sentencje. Fotoalbum ślubny powinien jak najlepiej oddawać to, kim jesteśmy i co jest dla nas ważne.