Jak założyć trawnik ?

  Zakładanie trawników Warszawa powinniśmy rozpocząć najlepiej już w marcu, wiosna to najlepszy czas na wszystkie prace związane z naszym ogródkiem.

  Pomoc w firmy przy założeniu trawnika

  Przy zakładaniu trawników powinniśmy zacząć od przygotowania podłoża, jest to bardzo istotny element więc powinniśmy go wykonać najlepiej jak potrafimy. Jeśli nie czujemy się zbyt pewnie możemy skorzystać z pomocy firm, które zrobią to za nas, podczas gdy my będziemy mogli odpocząć i skupić się na swoich sprawach. Takich firm jest mnóstwo, wystarczy usiąść na chwile przed komputerem, otworzyć przeglądarkę i wpisać w Google frazę na przykład zakładanie trawników warszawa, wyskoczy nam wtedy zdecydowana większość ofert dostępnych w naszym mieście, ich ceny wcale nie przerażają, a mamy pewność że wszystko zostanie wykonane tak jak należy. Jeśli jednak chcemy poradzić z tym sobie na własną rękę, powinniśmy na początku oczyścić podłoże ze wszelkich śmieci, zanieczyszczeń po budowie domu typu gruz, zaprawy murarskie itd ze względu na to że mają bardzo niekorzystny wpływ na wszelkie rośliny.
  zakładanie trawników warszawa

  Proces zakładania trawnika

  Następnie powinniśmy wyrównać i przekopać ziemię, na około głębokość szpadla. Potem przychodzi czas na nawożenie, najlepiej zrobić to tydzień przed zaplanowanym siewem nasion. Dopiero na tak przygotowanym podłożu możemy przystąpić do kolejnego punktu, jakim jest sianie trawy. Najlepiej wykonać to przy bezwietrznej pogodzie. Najpierw delikatnie powinniśmy wzruszyć glebę grabiami, tak by nic nie uszkodzić i nie stworzyć żadnych nierówności. Po przykryciu nasion wałujemy całą powierzchnię, gdy to już skończymy podlewamy trawnik. Jest to bardzo ważny element, praktycznie niezbędny do rozwoju roślin. Na samym początku nasz trawnik powinien być na diecie, podlewamy go często ale małymi ilościami wody. Zależnie od gatunku jaki zasialiśmy, na wykiełkowanie będziemy czekać od tygodnia do miesiąca.