Jak zaoszczędzić miejsce w domu dzięki rozkładanej kanapie

  W obecnych czasach coraz więcej ludzi oszczędza na mieszkaniach. A przynajmniej stara się oszczędzać, bo przecież wiemy jak wiele one kosztują. Sam wynajem także bywa ogromnym obciążeniem dla domowego budżetu więc nie można się dziwić, że każdy stara się szukać oszczędności możliwie wszędzie.
  Ale wracając do mieszkań. Mieszkanie w mieście kojarzy mi się z mieszkaniem w ciasnej kawalerce, w której wszystkie pomieszczenia domowe takie jak kuchnia, salon, sypialnia, a nawet łazienka, znajdują się w jednym pokoju. Być może jest to mylne skojarzenie, ale niewątpliwie jest w nim wiele prawdy. W końcu kawalerka wyróżnia się niewielkim metrażem i równie niewielką ilością przestrzeni. Z przestrzenią jest podobnie również w większych mieszkaniach. Nawet gdy posiadamy dwa pokoje z salonem, kuchnią i łazienką to i tak wolnego miejsca nie ma dużo więcej. Dlatego wielu ludzi szuka sposobów jak zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i miejsce, by dom czy mieszkanie było bardziej przestronne.

  rozkładana kanapa szara – narożnik

  Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest rozkładana kanapa szara. Jest to mebel dwa w jednym. Możemy na niej zarówno oglądać mecz z kumplami jak i spać do południa w weekendy, nie tracąc wiele na komforcie, który zdecydowanie jednak jest wyższy podczas snu na materacu na tradycyjnym łóżku. Ale czego nie robi się dla oszczędności. Sofa praktyczna jest przede wszystkim, że zajmuje mało miejsca wtedy kiedy tego potrzebujemy. Jednak również rozłożona wcale nie musi być pożeraczem wolnej przestrzeni. Mebel ten jest moim zdaniem idealnym dla małych kawalerek lub mieszkań z ciasnymi, malutkimi pokojami.
  rozkładana kanapa szara
  Przykład kanapy pokazuje bardzo ważną rzecz w sztuce oszczędzania wolnej przestrzeni, mianowicie chodzi tu o zasadę dwa w jednym. Każdy mebel mogący spełnić dwie (lub więcej) funkcji to mebel niezwykle praktyczny. Podobnym do sofy przykładem jest łazienkowe lustro ze schowaną za nim szafką. Zajmuje nieco więcej miejsca, ale przecież nie zawadza to aż tak bardzo, a może zmieścić dziesiątki kremów, lakierów czy grzebieni. Oczywiście ważnym elementem jest także fantazja projektanta wnętrz, więc gdy sami nim jesteśmy śmiało eksperymentujmy z rozwiązaniami dwa w jednym w naszym mieszkaniu.

  https://furnilux.pl/sofa