Każdy przynajmniej raz oglądał film, w którym bohater lub para bohaterów spontanicznie rzuca się na łóżko i któż nie chciałby choć raz zrobić tego sam. Nie radzę jednak tego próbować przy łóżkach z drewnianą lub metalową konstrukcją, bo skończyć się to może bolesnymi urazami. Jak to zatem możliwe, że aktorom nie dzieje się podczas tych zabaw nic złego? Wystarczy dobrze wybrać.

  Łóżko tapicerowane do sypialni

  Wybierając łóżko do sypialni, dobrze zadać sobie pytanie, jakie masz wobec niego oczekiwania. Czy szukasz mebla, który przetrwa dziesięciolecia, czy może bardziej zależy ci na czymś nowoczesnym, unikatowym, pasującym do twojego gustu i charakteru? Jeśli ważniejszy od wytrzymałości jest dla ciebie unikalny design, to łóżko tapicerowane będzie idealne.
  Łóżka takie mają miękkie wykończenie, nie mają twardych ram, które mogą być przyczyną kontuzji, dlatego szczególnie polecane są dla dzieci. To właśnie takie meble, na które można się śmiało rzucić nawet z rozbiegu.

  Wygodne łóżko tapicerowane

  Decydując się na łóżko tapicerowane, masz ogromny wybór wykończeń, kształtów i kolorów. Dzięki ich szkieletowej konstrukcji można zaprojektować łóżka dowolnych rozmiarów i kształtów, małe i duże, kwadratowe, prostokątne czy owalne — wystarczy odrobina wyobraźni. Każda firma oferuje szeroki wybór tkanin wykończeniowych, od połyskliwych welurów, gładkiej sawany, czy różnorodnych skór ekologicznych po wzorzyste żakardy i tkaniny szenilowe. Wybór kolorów i odcieni jest bardzo duży, szczególnie przy meblach na zamówienie, gdzie ogranicza cię tylko ilość miejsca w sypialni i możliwości finansowe.
  łóżko tapicerowane do sypialni
  Możesz się zastanawiać, czy takie łóżko będzie wystarczająco trwałe. Na pewno nie wytrzyma tyle lat co łóżko z metalu, drewniane też może przetrwać dłużej, pod warunkiem, że będzie dobrze konserwowane. Jednak dzisiejsza technologia i możliwości sprawiły, że łóżka tapicerowane także mogą zdobić twoją sypialnię przez wiele lat. Tkaniny obiciowe są teraz nie tylko plamoodporne, ale też bardzo wytrzymałe na przecieranie, które jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń mebli tapicerowanych.

  Jeśli marzysz o rzuceniu się na łóżko „skrojone na miarę” specjalnie dla Ciebie, w twoim ulubionym kolorze, wybór jest prosty — łóżko tapicerowane jest dla ciebie najlepsze.