Inspiracje wnętrzarskie

  Jak zaoszczędzić na prądzie

  Czy nie byłoby wspaniale gdyby energia elektryczna była darmowa? Z pewnością wiele osób chciałoby płacić mniej za prąd. W praktyce na darmową energię nie ma co liczyć, ale można przynajmniej znacznie zredukować jej koszty. Oczywiście profit będzie się wiązał z inwestycją pieniędzy.

  Zastanówmy się co w naszym domu pożera prąd najbardziej. Najprawdopodobniej będzie to lodówka i ogrzewanie elektryczne jeżeli takie posiadamy. Z lodówką sprawa jest prosta, możemy wymienić ją na energooszczędny model lub ewentualnie poprawić jej warunki pracy. Lodówka powinna mieć za sobą 20cm wolnej przestrzeni żeby ciepło mogło uchodzić, jednocześnie nie powinna być w nasłonecznionym miejscu. Jeżeli chodzi o system grzewczy to również możemy wymienić go na nowszy i bardziej energooszczędny, lub możemy też pomyśleć o izolacji całego domu. Na izolację będzie się nadawał styropian, a ostatnio modne stały się pianki z poliuretanu, które nakłada się bezpośrednio na mur. Nie należy też zapominać o oknach i dachu, przez które uchodzi sporo ciepła. W dalszej kolejności możemy na przykład wymienić żarówki na energooszczędne lub LED.
  	panele słoneczne kraków

  Jeżeli to wciąż za mało to może należałoby pomyśleć o produkcji własnej energii elektrycznej. Istnieje tu kilka możliwości. Prawdopodobnie niewiele osób będzie stać na postawienie elektrowni wiatrowej, ale mała turbina wiatrowa może zapewnić nam trochę prądu na przykład żeby podładować telefon. Oczywiście turbina będzie działać tylko w czasie wiatru, a i produkcja prądu będzie niewielka.

  Znacznie realniejszym pomysłem jest inwestycja w panele słoneczne. Można je umieścić na dachu i będą dawać tak dużo prądu, że rachunki za prąd mogą spaść do zera. Ta gałąź rynku jest już na tyle dobrze rozwinięta, że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: panele słoneczne Kraków, aby znaleźć wiele firm oferujących takie usługi. Najlepsze jest to że musimy tylko podjąć decyzję o zakupie paneli. Wszystkie obliczenia, dobór paneli i ich montaż zostanie wykonany przez wybraną przez nas firmę. Wspaniała wiadomość, prawda?