Jaką choinkę wybrać?

  Jednym z najbardziej problematycznych aspektów Świąt Bożego Narodzenia może być wybór choinki. Żywe choinki wraz ze swoim zapachem wprowadzają magiczną świąteczną atmosferę, ale choinki sztuczne są tańsze w długiej perspektywie, ponieważ dłużej wytrzymują, a kupując je, nie przyczyniamy się do wycięcia drzew.

  Różnice i zalety żywych i sztucznych choinek

  Jeśli chodzi o żywe choinki, to ich największą zaletą jest wspomniany wyżej zapach, nadający pomieszczeniom świąteczną atmosferę oraz perspektywa obcowania z żywą naturą, natomiast ma to swoje konsekwencji w przypadku żywej choinki, takie jak wypadające igły i kapiąca żywica, która może zabrudzić podłogę lub ściany w Twoim mieszkaniu bądź domu. 

  choinki sztuczne

  Natomiast choinki sztuczne nie brudzą mieszkania, nie gubią igieł oraz nie potrzebują podlewania, a także nie są wrażliwe na zmiany temperatury w Twoim domu oraz bez żadnych obaw mogą stać na zewnątrz. Co za tym idzie, choinki sztuczne mogą idealnie służyć do tworzenia zewnętrznych dekoracji. A także choinki sztuczne nie wydzielają intensywnego zapachu, który może przeszkadzać domownikom.

  Ekologia

  Z perspektywy ekologii żywe choinki nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne i można je spalić w piecu lub złożyć na kompost, ale należy pamiętać, że zasoby naturalne nie są niewyczerpalne, a decydując się na zakup żywej choinki, przyczyniamy się do wycięcia drzewa. Licząc, że choinki sztuczne służą nam przez na przykład 15 lat, przyczyniamy się do uratowania 15 drzew przed wycięciem.

  Sprawdź ofertę na http://choinki-online.com.pl/!