Każdy z nas wie, jak istotnym elementem w naszej przestrzeni mieszkalnej jest łóżko. Strefa, w której możemy odpocząć i zanurzyć się w głębokim śnie najlepiej, żeby była naszą bezpieczną przystanią oddaloną od dziecięcego pokoju, biura czy kuchni. Co jednak w przypadku gdy mamy do dyspozycji mały metraż? Półkotapczan jest odpowiedzią na to pytanie.

  Łóżko w szafie

  Półkotapczan to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które borykają się ze zbyt małą przestrzenią w swoim domu lub mieszkaniu. Jest on meblem idealnym w swojej prostocie: po rozłożeniu zapewnia on spokojny wypoczynek na niezwykle wygodnym podłożu, natomiast po złożeniu tworzy nam element aranżacji pokoju, który może posłużyć jako półka na książki, kwiaty lub innego rodzaju dekoracje. Dzięki temu sposobowi mamy możliwość korzystania z dwóch mebli, kupując i  gospodarując miejsce tylko na jeden z nich. Półkotapczan jest perfekcyjnym wyborem szczególnie w przypadku kawalerek lub małych pokoi, gdzie każdy m2 jest na wagę złota. 

  Półkotapczan
  Półkotapczan

  Jak to działa?

  Rozkładanie półkotapczan jest możliwe dzięki gazowym siłownikom. Wystarczy jedno pociągnięcie, a w kilka sekund otrzymujemy rozłożone legowisko do odpoczynku lub spania. Taki mebel opiera się na solidnej, stalowej ramie i 2 nóżkach. Drewniany stelaż znajduje się oczywiście tuż pod materacem naszego tapczanu i jest dla niego świetną podporą. Składanie jest równie proste, za pomocą jednego podciągnięcia półkotapczan zostaje starannie ukryty i przybiera formę gładkiej płyty.

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Najważniejszym aspektem w przypadku półkotapczan są oczywiście wymiary. Na nic sprawdzi się funkcjonalnym półkotapczan, jeśli nie zmieści się on w naszym pokoju, przez co, zamiast przyczynić się do poprawy przestrzeni, tylko ją zaburzy. Drugą istotną kwestią jest kolorystyka, bardzo ważne jest, aby wybrać taką wersję, która doskonale wkomponuje się w nasze otoczenie. Przed zakupem warto też dopytać o możliwość dokupienia nadstawki, która wpływa na zwiększenie komfortu.

  Dowiedz się więcej na https://transforms.pl/produkt/polkotapczan-z-sofa-lozko-w-szafie-z-sofa/