Koperty kwadratowe

  Koperta to jedno z najbardziej popularnych opakowań, wykorzystywanych przy transporcie ważnych dokumentów, kartek czy zaproszeń. Nie dziwi więc, że firmy eksperymentują z ich formą, nadając im różne kształty i rozmiary. Najpopularniejszym przykładem są koperty kwadratowe.

  Czym jest koperta?

  Koperta to płaskie opakowanie na przesyłkę. Zazwyczaj jest w stanie pomieścić nie więcej niż parę kartek papieru. Może występować w dowolnym kolorze i rozmiarze. Niektóre firmy oferują nawet możliwość nadrukowania na powierzchni koperty dowolną ilustrację (zarówno za pomocą druku offsetowego, jak i sitodruku). Zazwyczaj koperty mają kształt prostokąta o różnych proporcjach, jednakże coraz popularniejsze stają się koperty kwadratowe.

  Koperty kwadratowe

  Do czego można wykorzystać koperty kwadratowe?

  Przez wzgląd na swój kształt — znacząco odbiegający od standardowego — nie znajdują one zastosowania przy przesyłaniu profesjonalnej korespondencji. Za racji tego, że należy dbać o jak najmniejszą ilość zagięć na dokumentach, wysyła się je prostokątnymi kopertami. Jednakże koperty kwadratowe często wykorzystuje się przy mniej formalnych sytuacjach. Kartki z życzeniami w kształcie kwadratu, będą świetnie się prezentować z idealnie dopasowaną kopertą. Dokładnie tak samo będzie z zaproszeniami na śluby czy urodziny.
  Co ciekawe, wykorzystuje się je również jako opakowanie na karty podarunkowe i różne vouchery. Pomimo że oba te przedmioty częściej posiadają prostokątny kształt, popularną praktyką wśród producentów jest przyczepianie ich do kwadratowych kartek (idealnie mieszczących się w koperty kwadratowe). Zobacz więcej na: https://list.com.pl/oferta/koperty-kwadratowe/