Dobór opakowania do przesyłki

  Wybór odpowiedniego opakowania sprawia często spory kłopot. Szczególnie przy niestandardowych rozmiarach do wyboru, takich jak koperty na kalendarze lub koperty kwadratowe. Najlepiej jest wybrać taką kopertę lub paczkę, która będzie dopasowana kształtem do wysyłanej rzeczy, tak aby zostało jak najmniej pustego miejsca.

  Wymiary i kształty

  Koperty są wymiarami przystosowane do wysyłki różnych produktów oraz różnego typu zaproszeń. Mogą być to standardowo prostokątne o wielu wymiarach, a najpopularniejszym jest 114 na 162 mm. Koperty kwadratowe przeznacza się do przesyłania płyt CD lub nietypowych zaproszeń. Najczęściej o wymiarze 160 na 160 mm, rzadziej 150 na 150 mm. Największe koperty są do wysyłania kalendarzy, zwykłe lub kartonowe w zależności od rozmiaru i wagi. Wyróżnić należy też specjalne koperty z folią bąbelkową w środku, które zabezpieczają wysyłane przedmioty przed uszkodzeniem.

  Kartony również mogą być różnych kształtów. Oczywiście najpopularniejsze są kwadratowe lub prostokątne o wielu wymiarach do wyboru. Często możemy spotkać się też z tubami, które sprawdzą się przy wysyłce plakatów czy również dużych kalendarzy.

  Dobór opakowania do przesyłki

  Cena koperty kwadratowe

  Koszt zależy od rozmiaru kartonu, a w przypadku koperty także materiału, z którego została wykonana. Im większa, tym droższa, a ceny zaczynają się od około 40 groszy za sztukę. Kartony i koperty kwadratowe ozdobne lub dodatkowo zabezpieczone również będą droższe. Jeśli chodzi o samą wysyłkę, to koszt zależy od wymiaru nadawanej przesyłki oraz wybranego sposobu dostawy. Zobacz więcej na: https://list.com.pl/oferta/koperty-kwadratowe/